S7-1200 ürün takibi

Volkan27

Üye
Merhaba arkadaşlar

S7-1200 CPU 1214 DC/DC/DC ve ekran olarak KTP 700 kullanıyorum.Sorum şu bu donanım ile ürün takibi etmek mümkün mü?Ürün takibimden kastım kullanıcı ürün kodu-başlama saati-arasaat(durdurulupbir işlem yapılıp devam ediyor)-bitiş zamanını ekrana yazıp 6 aya kadar geri takip mümkün mü acaba?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
panelin log özelliği ile mümkün.Tabi sınırsız bir alan söz konusu değil.Log alanın hafıza kaydını bilmiyorum fakat Ortalama bir ürün için 8 tane int sayı tutacağını düşünürsek , 16byte yapar günde ortalama 1000 ürün kaydı yapılsa 16kbyte yapar, 6 ay sürede 96kbyte veri yapar.Bu bilgiler ışığında panelde kaç kb log tutlabileceğini öğrenirsen sorununu çözersin bence.Ayrıca ktp700 de çok fazla özellik yok aynı fiyata beijer yada başka benzer panel alırsan daha yetenekli bir panelin olur.Ondada aynı işlemi hatta fazlasını yapabilirisn ( schrit yazmak, hafuza kartı takmak gibi )

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri