S300'den S1200 e plc dosyası aktarımı

Herkese merhaba, s7-315-2 PN/DP cihazımı 1200 olarak değiştirmek istiyorum tia portal uygulamasında ise 1500'e migrate edilebiliyor araştırmalarım sonucunda da bi şey bulamadım tek tek elle girmeyi denedim yine de hataa veriyor kod yardımcı olabilecek var mıdır ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
300 serisi işlemciler 1200 e nazaran üst düzey işlemciler.

ben böyle bir şeyi bugüne kadar denemedim ama mantığım değişikliği yapamayacağınızı söylüyor. s7-300 ün hafıza alanı, kontrol edebileceği io sayısı ve slave modül sayısı ( sürücü vs gibi ) s7-1200 den çok çok fazla. üstelik 300 de olan bazı fonksiyonlar 1200 de yok. bu durumları göz önünde bulundurarak söyledim.

eğer geçiş yapılabiliyorsa nasıl olduğunu ben de öğrenmek isterim.

Hocam , cevabınız için teşekkürler. dediğiniz gibi io sayıları sorun yaratıyor. 1500 e migrate edilirken de hata veriliyor elle tek tek 1200 e yazmaya çalıştığımda da hata veriyor maalesef..

Hocam , cevabınız için teşekkürler. dediğiniz gibi io sayıları sorun yaratıyor. 1500 e migrate edilirken de hata veriliyor elle tek tek 1200 e yazmaya çalıştığımda da hata veriyor maalesef..
Merhaba tek tek yazarken neden hata alıyorsunuz. Sonuçta programı yeniden yazıyorsunuz. S7-1200 komutlarına uyarlayarak yazmaya dikkat edin. Takıldığınız nokta neresi belki yardımcı olabilirim.
Merhaba tek tek yazarken neden hata alıyorsunuz. Sonuçta programı yeniden yazıyorsunuz. S7-1200 komutlarına uyarlayarak yazmaya dikkat edin. Takıldığınız nokta neresi belki yardımcı olabilirim. Ayrıca sakıncası yoksa ladder dosyasını paylaşın yada gönderin daha kolay yardımcı olunabilir.

Merhaba tek tek yazarken neden hata alıyorsunuz. Sonuçta programı yeniden yazıyorsunuz. S7-1200 komutlarına uyarlayarak yazmaya dikkat edin. Takıldığınız nokta neresi belki yardımcı olabilirim.
Hocam TON kullandığım yerlerde verdiğim isimlerin data type'ına TON yazınca hata veriyor şöyle diyor:
DATA TYPE 'TON_SFB' no longer exist.
2. yaşadığım sorun ise operation blockları getiremiyorum s7-1200 serisinde.

Hocam TON kullandığım yerlerde verdiğim isimlerin data type'ına TON yazınca hata veriyor şöyle diyor:
dosyanızı gönderin bir inceleyeyim. bu şekilde sorun çözemeyiz malefes.

1- Data block içerisine ton mu tanımlıyorsunuz?
2- Organizasyon blocklarını mı getiremiyorsunuz?

S7-300/400 Plc'lerde en çok kullandığımız timerler genelde S5 lerden miras alınmıştır ve 16 bit bit değer alırlar 1200 Serilerine geldiğimizde ise 32 bit iec timer kullanıldığını görüyoruz S7-1500 plc'lerde 32 bit iec timer kullanmakla beraber 16 bit S5'lerden gelen 16 bit timer özelliği hala mevcut.
Bunların dışında S7-300'lerde kullanılan herhangi bir siemens'e ait FB/FC blog kullanılmış ise muhtemelen stl'de geliştirilmiştir ve S7-1200'de çalışmayaacaktır.

Merhaba,
s7-300 plc programı gönderirsen yardımcı olurum, olmayacak yer için başa bir çözüm olabilir, ama mutlaka çalışan programı göndermen önemli. s7-300 programda udt blog var ise ve sizin elinizde yok ise derlemede sorun çıkar, sizdeki orjinal program mı yoksa plc den upload mı ettiniz, programı gönderin bir inceliyeyim.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri