S120 Siemens Scout Torque Çalıştırma

Arkadaşlar ;

Bir sarım işlemi yapmaya çalışıyorum farklı malzeme kalınlıklarında ürünü bobının uzerıne sarmak ıstıyorum . Bu sarımı tork kontrol ıle yapmak ıstıyorum .Bobının uzerıne bır analog cıkıslı sensor koyup bobının sarım durumuna gore tork u ayarlamak amacım motorlarım tork motor ve encoder lı ( sıemens ın motorları ) fakat daha once sıemensın sımotıon s120 serısını kullanmadıgım ıcın nasıl bu ıslemı sımotıon scout ıle yapılacagını cok ıyı bılmıyorum yardımcı olabılırmısınız . ( plc programında herhangı bır sorunum yok sıemens s7 300 2DP serısı CPU kullanıyorum ) ve haberleşmeyı ıse SFC 14 ve SFC15 blokları ıle yapıyorum ) basıt sevıyede hangı parametrelerı scout programıdna degıstırmem gerektıgını belırtırsenız sevınırım .

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
scout programına ihtiyacın yok.. sadece sürücüyü CU üzerinde n parametrelendrip plc üzeriden tork kontrolü yapacaksın

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri