S-7 300 PLC sistemi ile ilgili yardım acil

corro

Üye
merhaba arkadaşlar... sizlerden S-7 300 PLC sistemi ile ilgili yardım istiyorum...

S-7 300 PLC sistemi ile ilgili kaç voltta çalışır.. özellikleri nerelerde kullanılır vb gibi cihaz özelliklerini anlatan döküman verebilirmisiniz yaz okuluna kaldım PLC dersinden ve ben bu konu ile ilgili hiç birşey bulamadım... yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

S7-300 sistemi asagidaki elementlerden olusur
1-Güc Kaynagi : 220V ile calisir ve bu gerilimi 24V 'a (veya 32 V pek yaygin degildir) indirir. 24 V baglantilarindan diger elementleri besler.

2-CPU yani islemci. bu islemci otomasyon programini icerir ayrica cesitli elementler arasindaki iletisimi saglar. gerekli olan 24V gerilimi Güc kaynaginda alir

3-Digital(giris) Karti : Sensorleri bagladigin elementlerdir. sensorler sinyallerini Cpu ya gönderirsin gerekli olan 24V gerilimi Güc kaynaginda alir
4-Digital(cikis)Karti : Aktorlari(mesela Motor gibi control ettigin cihazlar) bagladigin elementler. Cpu dan yolladigin sinyallerle aktorlare harket verirsin.. gerekli olan 24V gerilimi Güc kaynaginda alir
digital kartlari duruma göre Analog kartlarla degistirebilirsin....

bu elementler yanyana baglanir. yanlarinda bulunan baglanti elementleri ile iletiisim saglarlar...

Kabaca tarif etmeye calistim... umarim yardimci olur...

tşk ederim ya birazcık daha bilgi verirseniz sevinirim...

diğer Plc lere göre üstünlükleri gibi şeylerdende bahsedebilirseniz .çok iyi olur...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri