Sıvayla tıkalı elektrik borusu

Herkese iyi akşamlar.Kendi yaptırdığım evin borusunu döşedim.Daha sonra ev sıvandı;kasalardan birinin içine doldurduğum kağıt düşmüş,sıvacıda komple kapatmış.Kasanın yerini tesbit ettim,içinin betonunu temizledim ama borunun içinede biraz girmiş.Klavuz oraya kadar geliyor,orda kalıyor.Ne yaptıysam içindeki sıva parçasını kırdıramadım.Şimdi sorum illa o kısmı kırıp tekrar yenilemem mi lazım,yoksa orayı açacak pratik bir fikir var mı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba klavuzu yolladığın kadar ölçü yü duvar üzerinde işaretle o noktayı kırıp temizlemen daha iyi olacaktır.

klavuzu ileri geri yaptırarak ses gelen yeri kır. bu tek çözüm

buatta borunun içine biraz su dök 1 saatt kadar bekle telle vurdur açılır

Denemediğim şu an aklıma gelen bir yöntem; lavabo açıcı ve sıcak su bir kaç dakkada açılır sanıyorum.

kasadan yukarıya sıva 1cm kadar ancak gider. onuda her halukarda açabilirsin.

yok borunun içinde çok sıva var diyorsan;
boruyu kendin düşediğine göre yerini bilirsin.
yukardan sustayı gönder. ölçüyü al sustayı işaretle.
aşağıdan da sustayı gönder. ölçüyü al işaretle.
ve sıva üstünde buat ile kasa arasında susta ölçüsünü çiz.
eğer aralık 5cm den uzun ise o ortayı kırman gerekiyor.
veya 5cm den kısa ise su kullanarak açabilirsin.

Dün geceden su dökmüştüm borunun içine yumuşar diye,gram aşağı inmemiş su, üstten eksilen suda büyük bir ihtimal buaharlaşmadan dolayı eksilmiştir :) Bende sıvacıyı tekrar çağırdım kırıp tekrardan yapmaya karar verdik.Dediğiniz gibi tıkanık yeri tesbit edip baştan yapacam Cenabı Allah izin verirse.Vakit ayırıp cevapladığınız için hepinize teşekkür ederim, sağolun.

Bende de benzer problem var. Ölçü almak için sustayı saldım, takıldı, biraz zorlanınca 10 cm daha gitti ve kaldı. Şimdi ne ileri gidiyor ne de geri geliyor. Üzeri sıvanmış bir buat olup onun içinde kalmış olduğundan şüpheleniyorum. Kiraciyim ve tahmini takıldığı yer bina girişinde elektrik panosunun üzerinde tavandan aşağı gelen bir yerde. Elektrikçi spiral boru ile yapmış tesisati. Ne gibi bir işlem yapabilirim?

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,893
Son üye
bozwolf

Yeni konular

Geri