Sıva altında kalan buatlar

diar

Üye
Malesef sıvacının ihmali sonucu buatlar hatta bazı prizler üzerleri sıva ile kapatılmış. bazılarını borunun gidiş yönüne göre tespit ettik. Tesisat çalışıyor ama yinede buatları açmak istiyorum. Özellikle sıva altından elektrik geçişini gösteren cihaz tavsiyesi yada başka bir yöntem bekliyorum sizlerden

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Maalesef kusura bakma ama o ihmal sıvacının değil, senin ihmalin.
Desantı yapılan tesisatın buatları ve kasaları çimento kağıdı ile kapatılır. Hatta buatların ve kasaların etrafına harç vurmakta elektrikçinin işidir. Sıvacı sıvayı vuruken düşmesin diye. Bunu da elektrikçi yapar.
Neyse madem olmuş bitmiş şimdi ne yaparız ona bakalım.
Çekicin arkası ile buatın ve kasaların olduğu yere yavaş yavaş vur. Normal duvar ile kasanın olduğu yerin sesi farklı çıkar.

Bosch metal dedektör pdo6 tektuşla metal kablo tesbit cihazı var .....ŞEF Ustamın dediği gibi en kolayı cekiçle duvarı yoklamak ses tonundan tesbit ede bilirsizi....

Maalesef kusura bakma ama o ihmal sıvacının değil, senin ihmalin.
Desantı yapılan tesisatın buatları ve kasaları çimento kağıdı ile kapatılır. Hatta buatların ve kasaların etrafına harç vurmakta elektrikçinin işidir. Sıvacı sıvayı vuruken düşmesin diye. Bunu da elektrikçi yapar.
Neyse madem olmuş bitmiş şimdi ne yaparız ona bakalım.
Çekicin arkası ile buatın ve kasaların olduğu yere yavaş yavaş vur. Normal duvar ile kasanın olduğu yerin sesi farklı çıkar.

Ben malesef sıvacının ve elektrikçinin hatalarını düzeltmeye çalışıyorum. Sıvacı banyo giderinin üzerine sap atmış, elektrikçi kağıt tıkamadan gitmiş, sıvacı basmış sıvayı geçmiş. 1-2 gün içinde olan şeyler. Başındada olamadığım için böyle birşey geldi başımıza.
Artık ne elektrikçi nede sıvacı dedim.

herkes malzemeden çalırsa herkes kestirme yoldan işi tamamlarsa olacağı budur. buatlara su dökerdik biz. ıslanan duvarı kırardık :)

Vayyy burda sucu arkadaşlar var sevindim bu konuyu okuyunca kendimi su metodu kullanan bir dinazor gibi hissettim. Şükürler olsun yanlız değilim.
*Kasa tamamen sıva dolu ise ve sıva tam olarak prizlenmediyse (kurumadıysa) akşamdan nohudu suya koyma metodunu kullan :)
Neden akşamdan ? (bknz duvar ısısı, sıvanın su emme hacmi)

Vayyy burda sucu arkadaşlar var sevindim bu konuyu okuyunca kendimi su metodu kullanan bir dinazor gibi hissettim. Şükürler olsun yanlız değilim.
*Kasa tamamen sıva dolu ise ve sıva tam olarak prizlenmediyse (kurumadıysa) akşamdan nohudu suya koyma metodunu kullan :)
Neden akşamdan ? (bknz duvar ısısı, sıvanın su emme hacmi)
Sayın sucu arkadaşlar.
Güzel diyorsunuz da buattan suyu nasıl döksünler. Buatlarda harçla kapatılmış diyor.

tesisat çalışıyor diyorsun yani tesisatda enerji varsa pilli kontrol kalemleri var kontrol kaleminin ucundan tutar buatın olduğu yere tutarsan elektrik tesisatının geçtiği yeri ve buatı bulursun .

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri