Sıva altı Led tavsiyesi

maviplanet

Üye
Eve taşınalı 2,5 yıl oldu. koridordaki 4 spot ta farklı zamanlarda bozuldu(ed-son marka). Yerine gittim elektrikçi arkadaş 1 yıl garantili horoz un ledini verdi. Aralık ayında yenilediğim ledlerin 3 tanesi bozuldu.mayıs ayı falandı 3. yü değişmeye gittiğinmde ne olacak devamlı bozuluyor dediğimde belki o partiler öyleymiştir demişti. geçen hafta 4. de bozuldu ve garanti süresi bitmediği halde gidip değiştermekten usandım. benden trafoyuda istiyor, onu sök yeni trafoyu tak(sök takçı oldum resmen) iş hem gözümde büyüyor hemde artık karşıdaki satan arkadaşa da güvenebilirliğim azalmaya başladı.ortalama 2-3 ayda bir ledin biri bozulmuş oluyor.

Tesisat ta mı bi sorun var diye gerek burada gerek dışarda sorduğumda, tesisatta bi sorun olsa led hiç yanmaz deniliyor.ürünün fiyatı 15-20 tl civarı çok ucuz bişeyde değil. basit bi led ampülü oturduğum odaya taktığımda 1 yıl en kötü dayanırken(ki akşamları ful kullandığım halde), gündüz holündeki ledleri 2,5 senede sanırım 7 kez değiştirdim. hani günlük yanma süresi 1 saat bile olmuyordur.

sıva altı led olarak tavsiye edebileceğiniz bir marka varmıdır. yada sıva altı led yerine takabileceğim alternatif daha kullanışlı F/p ürünü dediğimiz tipten bir aydınlatma tavsiyeniz varmıdır.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kaliteli led ve adaptör .
takılacak yerin hava alması
soğutmalı olmalı led + adaptör vs gibi .
enerji kaliteli olmalı sürekli sabit değer voltaj , voltaj aralığı + adaptör , led özellik , değerleri .
tesisatın malzeme , işcilik , doğru sistem tesisat kalitesi vs gibi .

siğorta koruma değerleri vs gibi + özel koruma ürünleri kullanılmalı .

görüntü güzel sonuç hüsran .

enerji kaliteli olmalı sürekli sabit değer voltaj , voltaj aralığı + adaptör , led özellik , değerleri .

bina içi sigortadan başlayıp ledlere kadar geçen tüm tesisat aşama aşama önem arz edip, ufacık bi hata bile benim led arızasına yol açma ihtimali var sanırım.

tek bildiğim dairelerde voltaj korumanın olduğu. onuda gözümle görmüşdeğilim(tam olarak neye benzediğini bilemiyorum).

ilk olarak yapmam gereken sanırım tesisatı çeken ustayı kolundan tutup getirip kontrol ettirmek diyeceğim ama gelse bile aaa şurda hata yapmışı çırağım dermi ki? usta tam piyasa adamı zaten.

sonrasında diğer maddeleri tek tek sağlama almaya çalışmak sanırım.

kaliteli led+adaptör(soğutmalı) bir iki örnek verebilirmisiniz.

müteahhitin taktığı 4 ledi söküp, ilçemde bulunan bir elektrikçinin tavsiyesi üzere 1 yıl garantili horoz marka sıva altı led lerden almıştım. 1 yıl dolmak üzere ve 4 ledin bir tanesi 2 kez değişmek üzere hepsi de bozuldu(toplamda 5 led değiştim). ve en son bugün değiştiğimde noas diye kalitesiz bi ürün vererek başından savdı adam beni. Al bunlarıda gelme demiş gibi yaptı.(getirdiğim bu iki led i bir denermisiniz dedim, denemeye vaktim yok al ürünü git dedi/bidaha da gidersem ayağım kırılsın). arkasında duramayacağın ürünü neden satıyon anlamadım. Hani bilerek bozsam neyse diyecem ama sıva altı ledlerin montajı zor olduğundan niye bozayım..

sizlere iki şey soracam.

1).. banyo ve tuvaletteki, evi teslim aldığımdaki led ler iki buçuk senedir kullanıyorum ve şükür arıza yapmadılar. bunlar anahtara tek led olarak bağlanmışlar. sürekli bozulan ledlerim ise 1 anahtardan dört lü şeklinde yanıyorlar. koridorun çalıştığı kadar dan çok banyodaki led çalışıp geçmemiş olması acaba tesisatla ilgili bi sorunmu diye aklımı kurcalıyor.

2)... gerçekten kaliteli led markası bir kaç tane tavsiye edermisiniz.

birde siğorta koruma değerleri vs gibi + özel koruma ürünleri neler kullana bilirim.

Lehim yapabilirseniz, ilk mesajımdaki armatürün iç çapına (3 cm ) direk 220V AC de çalışan 3w lık led kartlarını netten aldım değiştirdim gayet menmunum.

müteahhitin taktığı 4 ledi söküp, ilçemde bulunan bir elektrikçinin tavsiyesi üzere 1 yıl garantili horoz marka sıva altı led lerden almıştım. 1 yıl dolmak üzere ve 4 ledin bir tanesi 2 kez değişmek üzere hepsi de bozuldu(toplamda 5 led değiştim). ve en son bugün değiştiğimde noas diye kalitesiz bi ürün vererek başından savdı adam beni. Al bunlarıda gelme demiş gibi yaptı.(getirdiğim bu iki led i bir denermisiniz dedim, denemeye vaktim yok al ürünü git dedi/bidaha da gidersem ayağım kırılsın). arkasında duramayacağın ürünü neden satıyon anlamadım. Hani bilerek bozsam neyse diyecem ama sıva altı ledlerin montajı zor olduğundan niye bozayım..

sizlere iki şey soracam.

1).. banyo ve tuvaletteki, evi teslim aldığımdaki led ler iki buçuk senedir kullanıyorum ve şükür arıza yapmadılar. bunlar anahtara tek led olarak bağlanmışlar. sürekli bozulan ledlerim ise 1 anahtardan dört lü şeklinde yanıyorlar. koridorun çalıştığı kadar dan çok banyodaki led çalışıp geçmemiş olması acaba tesisatla ilgili bi sorunmu diye aklımı kurcalıyor.

2)... gerçekten kaliteli led markası bir kaç tane tavsiye edermisiniz.

birde siğorta koruma değerleri vs gibi + özel koruma ürünleri neler kullana bilirim.
CATA veya YCL ürünleri fena değildir.

yeriniz nerede bilmiyorum ama aldığınız armatürün markası ne olursa olsun driver (sürücüsünü) amperi yüksek olan ile değiştiriniz. daha uzun ömürlü olacaktır.
örnek: sürücünüz 1 amper ise eş değer voltajta 3 amperlik bir sürücü takınız

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri