Sıva altı led sürekli patlama ve yarım yanma

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
@hserdar hocamın da dediği gibi LEDlerin ömrü uzun oluyor ama driverler genelde kalitesiz oluyor. Kesik kesik yanma şikayetlerinde genelde çözüm driver değişimi ile çözülüyor. Daha kaliteli diriver (meanwell, osram vb) kullanabilirsiniz.

teşekkürler bilgiler için deneyeceğim

iş yerime 2 kat 1000 m2 toplamda 220 adet bu lambalardan takıldı. 2 sene olmadı daha. bukadar kısa mı bunun ömrü
led trafosu arızalandığında yüksek voltaj gelebiliyor ve ledlerin zarar görmesine aşırı ısınmasına neden oluyor. aşırı ısı yapıştırıcı yüzeyin metal yüzeyden ayrılmasına neden oluyor. daha sonrada ledler birer birer sönmeye başlıyor. led çipleri ben değiştiriyorum. ancak baya bir zahmetli iş.

Nötr bulsam zaten 220 voltla ledi yakarım nötr yok
dostum aslında bi yolu var sadece üç fazsa ve nötr yoksa kablonun birini fazdan diğerini ise toprağa sapladığın demir levha veya çubuk (bakır daha iyi) tan alıp araya da ledlerin kaç voltsa (genellikle 12 v ) adaptör takıp çalıştırabilirsin.(kısa bi not: 380 volt diyorsun varsa prizin yada panonun fotosunu atabilirmisin? Sanayi tip Prizlerde genellikle orta uç nötr olur.)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri