Sıvıların yogunluğunu ölçebileceğim bir sensör var mıdır?

karasercan

Üye
Merhabalar arkadaşlar, kimya alanında bir projeye başlıyorum yakın zamanda bana sıvıların yoğunluğunu okuyabileceğim rs232 ,rs485 veya bunlara muadil bir iletişim kanalı olan (analog çıkışta olur) bir sensör lazım uzun süredir internettte bakınıyorum hiç birşey bulamadım bir bileniniz varmıdır nerede satılır diye

Ağırlık sensörlerini kullanabilirsiniz. Hacmi belli bir kaba, sıvıyı doldurursunuz. Sonra ağırlığını ölçersiniz. buradan yoğunluğa geçersiniz.
Edit: Kaldırma kuvvetinden de gidebilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar, kimya alanında bir projeye başlıyorum yakın zamanda bana sıvıların yoğunluğunu okuyabileceğim rs232 ,rs485 veya bunlara muadil bir iletişim kanalı olan (analog çıkışta olur) bir sensör lazım uzun süredir internettte bakınıyorum hiç birşey bulamadım bir bileniniz varmıdır nerede satılır diye
sercan merhaba
Refractometer, iletkenlik ve özellikle dansimetre cihazları ile ilgili biraz araştırma yapıp sonrasında bu cihazları satan bir firma ile uygulamanın detaylarını konuşmanı öneririm.

Ağırlık sensörlerini kullanabilirsiniz. Hacmi belli bir kaba, sıvıyı doldurursunuz. Sonra ağırlığını ölçersiniz. buradan yoğunluğa geçersiniz.
Edit: Kaldırma kuvvetinden de gidebilirsiniz.
en son çare o zaten ama sürekli ölçüm olmasıyla sistem daha iyi olacak diye sensörü hazır birşeyler arıyorum
sercan merhaba
Refractometer, iletkenlik ve özellikle dansimetre cihazları ile ilgili biraz araştırma yapıp sonrasında bu cihazları satan bir firma ile uygulamanın detaylarını konuşmanı öneririm.
türkiyede öyle sensörler yok bu piyasanın enleriyle çalşıyorum onlarda yardımcı olamadı olanlar çok büyük ben çanta tipi bir sistem düşünüyorum

Herhalde , siz daha profesyonel bir şey arıyorsunuz . Ben üniversite projesi gibi bir şey düşündüm. Ultrasonik sensörler işinizi görebilir. O şekilde arama yapın. Belki işinize yarayan bir şey çıkar.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri