Sıvı yakıt depolarında seviye tespiti,boşalma kontrolu

bulner

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Sıvı yakıt depolarındaki yakıt miktarını ölçen ve boşaltım esnasında debiyi tespit eden bir algılayıcı biliyormusunuz.?Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

piyasada seviyekontrol roleleri mevcut tanktaki şamandıraya sensör bağlanarak kontrol edilebilir

buhar kazanlarında kulalnılan seviye için v eemniyet için ayvaz elektrotlar var google yaarsan görüürsün

exproof mu olucak ürün, çünkü yakıt tankında kullanılıcaksa, patlama riski varsa, exproof özelliği olması gerekiyor.

Eğer yakıt hızlı parlayan (normal benzin veya daha uçucu bir madde) ise Exproof yanı sıra emniyet açısından tankta kullanılacak seviye sensörü galvanik izolatör üzerinden bağlamakta fayda var.
seviye sensörleri için: Kayse : Yangın Sprinkler Hortumu, Esnek metal hortumlar, Manyetik seviye gostergeleri, Kompansatörler, Fancoil Hortumlar, Basınç Düşürücü Vana (sorunsuz kullandığım marka)
debimetreler için:YORTAN ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ
galvanik izolatörler için: GALVANİK İZOLATÖRLER, IEN Europe, GALVANİK İZOLATÖRLER
bildiklerim bunlar

Kullanıcahım yakıtr türü motorin

Motorin ise ben normal seviye sensörleri ve şalterlerini kullanıyorum. üstte verdiğim Kayse linkinden faydalanabilirsiniz. topraklamayı unutmayın. kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri