Sıvı Seviye Yardım!

karaselkel

Üye
arkadaşlar benim bir sorunum var. benden önce su toplama deposu için kurulan otomatik kumanda panosundaki sıvı seviye röleleri bir nedenden dolayı eriyor. satan firma yetkilileri ile de görüştüm ürünü gönderin dediler. sonra sorun bizim üründe deyip yenisini gönderdiler. ben onları taktım ama bir süre sonra onlarda da erime oldu. sorunun neden kaynaklı olduğunu bulamadım. bir de motor koruma röleleri bazen çıkış vermiyor. gerilim düşümü de olmuyo.370-400 arası değişiyor. motor koruma ve sıvı seviye röleleri aynı marka. bir de aynı marka sıvı seviyeyi aynı panoda Şebeke motorları için kullanılmış fakat onda en ufak erime yok.   yakınlardan hızlı tren geçiyor bilginize.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
anladığım kadarıyla kontakları eriyor, röle kontakları neye bağlı ?

devre şemanı gönderirsen ya da kabaca burda anlatırsan daha net yardımcı olabiliriz...

dediğim gibi benden önce yapılmış ve şema yok. sıvı seviye ye elektrot uçları faz ve nötr giriyor. bağlantı girişlerinde bir sıkıntı yok sadece bu durumun daha önceden yaşanıp yaşanmadığını yaşandı ise neden kaynaklandığını bilmek istiyorum. proses ise şu şekilde. 5 tane kuyu motor u ayrı ayrı yerlerde çalışıyo ve toplama havuzuna su basıyor. bu beş motor. 1-2 oto ve manuel,3-4 oto ve mauel 5 oto ve manuel olmak üzere çalışıyor. bu havuzdan da 3 şebeke motor günde 8 saat çalışıyor. hepsinin faz koruma sıvı seviyesi mevcut motorlar kontaktor ve soft stardan yol alıyor

trafo giriş çıkış voltajı ve akımlarını ölçtün mü ?

önerebilceğin sıvı seviye var mı

bu konuda bende çok zaman kaybettım elektrodların erımesı uzerlerınde devamlı voltaj olması mesela taban elektrodu eksi kutup dc uzerındekı elektrodlar artı kutup eriyen elektrod ortadakı dıkkatınızı çekmıştır bunu özel su sevıye rölesı yaparak çozdum pik e yazılımla devamlı voltaj vermeyıp zaman aralıklı kontrol ederek elektrod ömrunu uzattım yaklaşik beş kat uzadı şuanda yenı arge çalışmam var bu çalışmam kuyudakı suyun sevıyesını metre cınsınden sevıye rölesı uzerınden okunması ıkıncı bır avantajı su sevıye rölelerı sulama sıstemlerınde en fazla arıza yapan elemandır bunun sebebı yuksek gerılım hatlarına yıldırım duşmesı anlık voltaj yukselmelerınden dolayı toprağa en yakın ıletken malzeme olduğu ıçın sevıye rölesı içindekı yarı ıletkenler bozabılıyor yenı çalışmamda suyun içindekı elektrod yaklaşik 5000 volt yalıtımlı olacak buda koruma yapacak duşuncesındeyım

4-20 mA çalışan basınç sensörleri var. PLC bilgin varsa masraflı olur fakat kesin çözümdür...

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri