Sıvı Seviye Röleli Su Kuyusu Panosu

Yakup55 bey bu çizdiğiniz devre tamam mı? Test ettiniz mi?

Tolga.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yıldız üçgen güç şeması.png
c mahallesi.png
YENİ SAMSUN YOLU TERFİİ MERKEZİ PANO DIŞ GÖRÜNÜŞ.png

Sayın ramoli35 !
Sizin dediğiniz şekilde güç ve kumanda şeması çizdim. El/oto için 1-0-2 pozisyonlu seçici pako şalter kullanıyoruz. Bahsettiğiniz gibi gerektiğinde termik röle hariç sıvı seviye rölesini devre dışı bırakıp manuel çalışabilir çizdim.
Gerektiğinde yıldız-üçgen olmadan direk üçgen çalışabilmeli dediniz, fakat bu pek tavsiye edilmez. 40 kw. lık motoru direk üçgen çalıştırmanın sakıncaları olur. Ayrıca 2 kutuplu 1-0-2 pozisyonlu şeçici şalter ihtiyacı doğuyor ve sistem çok karmaşık hale geliyor.
Ayrıca kuyuda su olmadığını gösterebilen sinyal de pek mümkün görünmüyor.

Pano üzerina 3 adet faz sinyali koyun. Ben şemada termik arıza sinyalini çizdim. Siz bir tane sinyal lambası koyup, termik rölenin çıkışından herhangi bir fazdan besleyin. Bu çalışıyor sinyali olsun. Anlaşılmayan bir yer olursa tekrar yazın. Kolay gelsin.
S.a oncelikle kolay gelsin yanliz cizimi alman normu yada tse normunda cizseydiniz arkadas daha iyi anlardi, ben cizimi inceledim yanliz yildiz kontaktorun 13,14 nolu uclari kullanilmamis devrede bi yanlislik oldugunu dusunuyorum

ŞEF sizden bir ricam olucaktı bu devrenin tam olarak çizimini (otomatik ve manuel) olarak yapabilirmisiniz birde malzeme listelesini ve detaylı bir şekilde çalışmasını anlatabilirmisiniz bu proje konusu olacak ve panoyu yapıcaz şimdiden çok teşekkür ederim sağolun cevabınızı bekliyorum

Sayın ramoli35 !
Sizin dediğiniz şekilde güç ve kumanda şeması çizdim. El/oto için 1-0-2 pozisyonlu seçici pako şalter kullanıyoruz. Bahsettiğiniz gibi gerektiğinde termik röle hariç sıvı seviye rölesini devre dışı bırakıp manuel çalışabilir çizdim.
Gerektiğinde yıldız-üçgen olmadan direk üçgen çalışabilmeli dediniz, fakat bu pek tavsiye edilmez. 40 kw. lık motoru direk üçgen çalıştırmanın sakıncaları olur. Ayrıca 2 kutuplu 1-0-2 pozisyonlu şeçici şalter ihtiyacı doğuyor ve sistem çok karmaşık hale geliyor.
Ayrıca kuyuda su olmadığını gösterebilen sinyal de pek mümkün görünmüyor.

Pano üzerina 3 adet faz sinyali koyun. Ben şemada termik arıza sinyalini çizdim. Siz bir tane sinyal lambası koyup, termik rölenin çıkışından herhangi bir fazdan besleyin. Bu çalışıyor sinyali olsun. Anlaşılmayan bir yer olursa tekrar yazın. Kolay gelsin.

"1 numaradan çıkan kablo üçgen kontaktörün kapalı kontağında geçip, yıldız kontaktörün bobinine bağlanmalı.. Aynı şekilde 3 numaradan çıkan kablo da yıldız kontaktörün kapalı kontağında geçip, üçgen kontaktör bobinine bağlanmalı."

sayın şef elinize sağlık fakat kumanda devresi ile ilgili düzeltmenizi anlayamadım 1 numaradan çıkan kablo derken zaman rölesinin 1 numarasından çıkan kabloyu mu kastettiniz cevabınızı heyecanla bekliyorum şimdiden teşekkürler

Selam abilerim ben 11.sınıfa gidiyorum pano çizmem lazım kumanda panosu olarak abinin verdiği panoyu çizebilirmiyim hoca kabul edermi
?

ıyı aksamlar sıvı seviye rölesı bulunan bı devrede motoru 0 .1. 2 salter ıle manuel otomatıık motoru nasıl sürebılırım bu konuda acıl verırsenız cok sevinirim vaktınızı ayırdıgınız için teşekkurler iyi aksamlar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri