Sıvı Seviye Röleli Su Kuyusu Panosu

şu su kuyusu panosunun yukarıda çizilmiş olduğu gibi kumanda ve güç devresi çizimini de paylaşabilirmisin şimdiden teşekkkür ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şu su kuyusu panosunun yukarıda çizilmiş olduğu gibi kumanda ve güç devresi çizimini de paylaşabilirmisin şimdiden teşekkkür ederim
Böyle resim gibi değilde normal şema olarakmı istiyorsunuz ?

kuyuda su yok sİnyalİ en güzel şamandıra İle yapılabİlİr bİr lamba İle uyarı İşaretİ koyarsak arıza arama konusunda zaman kazanırız

sayın ŞEF çizdiğiniz kumanda devresi hatalı bir kere hangi motor kumanda edilir se edilsin motor koruma,sıvı seviye gibi elemanlar motoru korumak içindir manuel çalışsa dahi devre dışı bırakılmamalıdır. arkadaşın oto man seçim isteği man pano üzerinden başlatma oto dışarıdan harici kontakla başlatmadır. oto yada man konumunda fkr ve ssr devreden çıkarılmamalıdır.

sayın yunusx şamandıraya gerek yok sıvı seviye rölesinin boşta kalan ucu kuyu boş ucudur zaten oradan lambanın enerjisini alabilirsin

Kusura bakma mesajını yeni okudum şema olarak yayınlaaybilirsen sevinirim hayırlı ramazanlar

şef ilk öncelikle teşekür ederim emeyinize sağlık ve bizlerle bilgilerinizi paylaştığınız içinde ayriyeten teşekür ederim şef...şef kuman da çizim de sanırsımsa bi sorun var yada ben mi yanılı yorum.... şef üç faz üç faz koruma rolesine girer ve fazlardan birtanesinden köprü alınarak müşterek uc olan 2 numaralı uca girilir.. daha sora kapalı ucu yani kapalı kontağı olan ucun dan sigortaya girilir (tek kutuplu kumanda sigortası ) sigortadan çıkılarak termik rolenin 95 ucuna girilir ...(burda faz koruma rolesinin kapalı ucunu siz 3 numaralı uç olarak belirtmissiniz benim bildiğim kapalı uç 1 numaralı uç açık uç ise3 numaralı uç tur.. veyahut da ben yanlış biliyor ola bilirim şef... belkide fazkoruma rolelerinde kapalı uç deyilde açık uç kulanılıyor ola bilir.)

şef sanırsımsa kumanda devresinde ki yıldız üçgen kontaklarının bağlantı sın da bir sorun var ilk önce ana kontakla yıldız kontağı devreye girmesi lazım ... yıldız kontağı zaman rolesinin ayarlanmış olduğu zaman süresi sonucunda yıldız kontağı devredençıkarır üç ken kontağı devreye sokması lazım... yanlız şef siz burda tam tersini yapmıssınız... zaman rolesinde 1 numaralı kapalı kontak yani yoldız kontaktörünü çekdirmesi lazım. 3 numaralı açık kontak oda üçgen kontaktörünü çekdirmesi lazım... ama brda tam tersi olmuş şef...

entes in sitesine gir ssrc-04 sıvı seviye rölesi ve elektrotu var onları al senin işini görüü kolay gelsinn

yıldız üçgen kumanda sisteminde zaman rolesini nasıl devre dışı bırakabilirim ustalar açık şema linkleyiverirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri