Sınıf içi mikrofon ve ses sistemi

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Ustalarım hayırlı günler. Sınıfta 50 öğrencimiz var. Yakalı mikrofonla ses sistemi oluşturmayı düşünüyorum. Bazı arkadaşlar diğer sitelerde aşağıdaki ürünü önermiş. Sizin de fikrinizi alayım dedim.
http://sahinelektro.com/portatif-sarjli-rehber-anfi-platoon-sh-3200.html

Satış elemanıyla görüştüm. Ustalarım bunun çıkışına hoparlör bağlamasak da olurmuş. Camilerde kullanıyorlarmış. Sizin de fikrinizi almak isterim. Çıkış gücü 150 watt

Ben en son böyle bir aleti evde verilen bir mevlütte görmüştüm. O zaman çıkışına hoparlör bağlamışlardı ama kendi ses çıkışının ne kalitede olduğunu bilmiyorum. Ama harici hoparlörlere güzel ses veriyordu.

Teşekkür ederim. Çıkış gücü 45 watt olmasına rağmen satıcı 150 watt dedi bunu anlayamadım.
Özelliklerine baktığımızda kaç watt hoparlör ve kaç tane bağlayabilirim?

Sayın hocam iyi akşamlar.
Nacizhane bu işlerle biraz uğraşmış birisi olarak, satıcılardan ziyade, kullanıcılardan fikir almanızı tavsiye ederim.Ürünün fiyatına bakınca uzun vade'den çok günü kurtarmaya yönelik bir malzeme olduğunu söyleyebiliriz.Orjinal bir gitar amplikatörünün binlerce dolara satıldığı düşünürsek,bu tip ürünlerden kalite, verim beklemek iyimserlik olur.
Ancak sizi gayet iyi anlıyorum,iyi niyetle ve sınırlı bütçeyle birşeyler yapmaya çalışıyorsunuz.Ürünü almanızda bir sakınca yok.Zaten bozulursa siz yapacaksınız sayın hocam :) 45w bir sınıf için gerçekten yeter ve artar.Daha üzeri diğer sınıfları rahatsız eder.Akustik kabini iyi dizayn edilmiş 10w lık bir amplikatörün neler yaptığına inanamazsınız.Kalın sağlıcakla.

Çok teşekkür ederim Hakan ustam. Bir şeyler yapabiliyorsak sizin gibi yıllarını elektroniğe vermiş ustalarımızın sayesinde. Çok teşekkür ederim.
Son olarak bu ürüne ek olarak hoparlör almamı tavsiye etmiyorsunuz galiba. Tek başına yeter galiba.

Çok teşekkür ederim Hakan ustam. Bir şeyler yapabiliyorsak sizin gibi yıllarını elektroniğe vermiş ustalarımızın sayesinde. Çok teşekkür ederim.
Son olarak bu ürüne ek olarak hoparlör almamı tavsiye etmiyorsunuz galiba. Tek başına yeter galiba.
İçerisinde 6 inç 15.5cm hoparlör olduğu yazıyor.Ses kalitesini beğenmezseniz bunun sebebi plastik kutuya sahip olmasındandır.Cihazı ahşap bir kutuya monte etmeniz halinde ses daha da iyi çıkacaktır.Dediğim gibi 45w bir sınıf için gayet yeterlidir.

Tek başına (hoparlörsüz) kullanırız sorun çıkarsa tekrar bilgi veririm Hakan ustam. Çok teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin.

Doğan Hocam zaten okulda müzik sisteminiz teybiniz var, naçizane görüşüm fm mikrofonla sorunu çözersiniz az maliyetle ;):). http://www.hepsiburada.com/mikrofonlar-c-405134 mikrofonun içindeki esas mikrofonu kablo ile veya standart yaka mikrofonu kullanarak gövdeyi cebe atabilirsin. Yine Hakan Ustmın ve diğer üyelerin yorumlarına açıktır.

Doğan Hocam zaten okulda müzik sisteminiz teybiniz var, naçizane görüşüm fm mikrofonla sorunu çözersiniz az maliyetle ;):). http://www.hepsiburada.com/mikrofonlar-c-405134 mikrofonun içindeki esas mikrofonu kablo ile veya standart yaka mikrofonu kullanarak gövdeyi cebe atabilirsin. Yine Hakan Ustmın ve diğer üyelerin yorumlarına açıktır.
Bülent ustam sizin diğer cihazın son durumu nedir?Bir gelişme var mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri