Sıfırlanmış prize akım korumalı uzatma takmak

Merhaba arkadaşlar, benim oturduğum bina biraz eski olduğu için topraklaması yok, bu yüzden de prizimde sıfırlama yapılmış. Acaba, akım korumalı priz bi kaçak halinde beni çarpılma riskinden korur mu?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşlar, benim oturduğum bina biraz eski olduğu için topraklaması yok, bu yüzden de prizimde sıfırlama yapılmış. Acaba, akım korumalı priz bi kaçak halinde beni çarpılma riskinden korur mu?

Akım korumalı prizin kaçak koruması yoktur ki , aşırı gerilime ve aşırı akıma karşı koruma yapar.

önce sıfırlamalardan kurtul. topraklama problemini çöz karolesi taktır bunlar en iyi korumadır akım korumalı priz malınızı karolesi ve topraklama hem canınızı hem malınızı korur karar sizin slm

Cevaplarınız için çok teşekkürler hocam, ama topraklama yapamıyorum, çünkü 4. katta oturuyorum ve kiracıyım. Öğrenci evi yani 1 seneye boşaltıcam. Sıfırlamayı söktüm şu an ama başka yol yok mu acaba. Topraksız ve sıfırlamasız olunca laptopumdan statik elektrik kaçağı oluyor.

Cevaplarınız için çok teşekkürler hocam, ama topraklama yapamıyorum, çünkü 4. katta oturuyorum ve kiracıyım. Öğrenci evi yani 1 seneye boşaltıcam. Sıfırlamayı söktüm şu an ama başka yol yok mu acaba. Topraksız ve sıfırlamasız olunca laptopumdan statik elektrik kaçağı oluyor.
en azından bi karolesi taktır.ayrıca bina eskide olsa topraklama muhakkak vardır sigorta kutusuna ve/veya kare buvatlara bakmak gerekir diye düşünüyorum slm

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri