Sıfır Arçelik çamaşır makinasına Sıfır garanti süresi

hasçel

Üye
1995 senesinde Arçelikten çeğizlik olarak bir akrabama çamaşır makinası almıştık.Farklı sebeplerden makinayı bugüne kadar kullanmadılar,ambalajında duruyordu.bir hafta önce servis çağırıldında uzun süre beklediğinden garantisi olmadığını ifade etmiş yetkili servis.Aynı cevabı Arçelik müşteri hızmetleri tekrarlamış.Bu konuda arkadaşlar,düşünceleriniz nedir.

usta bu tür beyaz eşyalar 10 yıla göre üretiliyor 10 yıldan sonra firmanın hizmet verme yedek parça temin etme gibi bir zorunlulugu yok ...bu cihazda 17 yıllık bir cihaz bu kadar uzun süre beklemesi yazık olmuş...

aynen. ambalajlı saklama ömrü 10 yıl. 10 yılı geçmeseydi çeyizlik ürün adı altında montaj edilir 1 yıl garanti verilirdi. garanti çok da önemli değil. sonuçda kemikli makinedir. sıkıntı çıkarmaz keyfini sürsünler :)

Eski makinalar daha sğlamdı bence kullanmasına baksın.

Ustam makinayı direk sıfır yedek parça olarak değerlendirebilirsiniz. Malum eski beyinler makina fiyatına yaklaştı :)

Makinayı sorunsuz olarak kullanmaya başladılar.Yorumlarınız için herkese teşekkür ediyorum,çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Ben Arçelikte Çalışırken de Başıma Gelmişti Firma 10 Yılı Geçen ürüne "Demode" olarak adlandırıyor Garanti Süresini bırakın Parçası bile üretilmiyor Artık . Bu hemen hemen tüm Markalarda ve Dünyada Geçerlidir .

arkadaşlar merhabalar...
sene 1981 de bu mesleğe başladığımda bir eve beyaz eşya seti almak ciddi bir olaydı ve çamaşır fırın buzdolabı(daha bulaşıklar yoktu ozaman)parasını odemek için defter gibi senetler yapılırdı bayide.... çünki o zamanlar ülkede enflasyon yüzler hanesi ile ölçülebiliyor her gün her mala zam geliyordu.. yani hayat o zamanlar daha pahalı idi.. hal böyle olunca da ailler daha çoçuk 15 16 yaşında iken bu ürünleri alıyor saklıyor ve evlenme zamanında da ürünleri açıyorlardı.. birde o zamanlar üreticiler şimdiki gibi zırt pırt yeni model çıkarmıyorlar bir modelin üretimi on sene felen sürebiliyordu...
sonraki yıllarda ülkedeki enflasyonla girişililen mücadele sonunda düşen enflasyon ara sıra yokladığı idda edilen küresel krizler üretimin ücuzlaması vbvb beyaz eşya üretimi artarken fiyatlar düşürüldü alım gücü yükseldi kredi kartı artık 12 13 yaşındaki çoçuklara dağıtılmaya başlandı ve artık eskisi gibi çeyizlik olayıının mantığı ortadaan kalktığı için şimdii firmalar bu çeyizlik olayını kabul etmemeye başladılar...
olayın özü yaşamış biri olarak benim gözümden böyle gözükmektedir...
sevgiler
hakan

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri