sıemens xl 53211( reset nasıl yapılır)

sıemens sıwamat xl 53211 çamaşır makinamız 10 dakika kadar çalışıyor sonrada durup hazır ledi yanarak beklemeye başlıyor, yardımlarınız için teşekkürler.acill

ilginize teşekkür ederim ,bu arızayı sadece 40 derecede yıkarken yapıyormuş onu tespit ettim,30da veya 50 de sıkıntı yok öyle takılıyoruz şimdilik ,teşekkürler

ilginize teşekkür ederim ,bu arızayı sadece 40 derecede yıkarken yapıyormuş onu tespit ettim,30da veya 50 de sıkıntı yok öyle takılıyoruz şimdilik ,teşekkürler
Siemens siwamat XL var, sanırım aynıdır test programına girmek.

Makinenin 1. ve 3. fonksiyon düğmelerini basılı tutarken sentetik 30'C programına getirin ve "program sonu" ile "yıkama" ledleri aynı anda yanana kadar bekleyin. Yanınca fonksiyon düğmelerini bırakın.

-Su boşaltma programına getirip starta basınca ön yıkama gözünden su alır
-Sıkmaya getirip starta basınca ana yıkama gözünden su alır
-Durulamaya getirip starta basınca yumuşatıcı gözünden su alır, yandaki 2 göze de su gelir normaldir.
-90'C programına getirip starta basınca yeteri kadar su alır, sonra da ısıtmaya başlar
-Güçlü 60'C ye getirip starta basınca pompa açılır ve suyu boşaltır
-Normal 60'C ye getirip starta basınca 1 tur döner, sonra pompa açılır ve makine dağıtma devrinin ardından (bu esnada dengesiz yük kontrolü devre dışıdır) 900 devire kadar hızlanır. 900 devire ulaşınca yıkama ledi söner.

Su alımı ve pompayı start tuşuna birdaha basarak durdurabilirsiniz. Tüm bunları yaparken kapı kapalı olmalı tabi.

Makineyi kapatınca test programından çıkmış olursunuz.Bilmem sizin makinaniz bundanmidir.

deneyeceğim ÜSTAD ilgi ve alakanıza teşekkür ederim .ilk hafta sonu deniyeceğim (boş vaktimde) çok mersi

Merhaba,aynı sorun benim makinede de var sadece 30 derecede çalışmıyor.Bır çözüme ulaşabildiniz mi?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri