Sıcaklık göstergesini sürekli çalıştırmak

Yazılım yüklü olabilir mi? Yani yazılımla o şekle getirmiş olabilirler belki. Çip var mı üzerinde.

Evet, her tetiklendiğinde sıcaklık değerini yeniliyor.

Çip var. Ama üzerinde hiç bir yazı yok.
Yazılımla 3 saniye gibi bir süreye ayarlanmış. SÜrekli açık kalmasını istememişler sanırım. Ancak yazılımı değiştirirseniz düzeltebilirsiniz. Yada çip üzerindeki bacaklar üzerinden bir şekilde bu problemi çözebilirsiniz ama çok zor bir ihtimal.

Yani, her doğru oluma için tekrar açma sinyali gerekiyor? Teyid edermisiniz.
1. Bu tür devrelerde 50hz ile çalışan, yüksek empedans girişli devre oluyor, çeşitli şekilde tetiklenebilir.
1. Tetikleme kısmına bağlı yaya seri bağlı kondansatör varmı?
2. Bunun direk olarak bağlı olmaması lazım.
Bunlara cevap yazarsanız ihtimalleri azaltırız.

Son düzenleme:
1. Bu tür devrelerde 50hz ile çalışan, yüksek empedanslı girişi devre oluyor, çeşitli şekilde tetiklenebilir.
1. Tetikleme kısmına bağlı yaya seri bağlı kondansatör varmı?
2. Bunun direk olarak bağlı olmaması lazım.
Bunlara cevap yazarsanız ihtimalleri azaltırız.

IMG_20220818_224849.jpg

Kondansatörü devre dışı bırakıp deneyin. KIsa devre yapmayın. Kondansatörü söküp o şekilde çalıştırmayı deneyin. Sorumluluk almıyorum :)

Tamam, şunu bir denermisiniz,
1. Bu devrenin + voltaj ına yüksek değerli bir direnç bağlayın örn: 1m ohm yalnız karta direk lehimlemeyin, çok ince kablo kullanın.
2. Elinizle dokunmadan, direncin diğer ucunu girişteki yaya dokunun.
Tetikleme oluyormu?
+ Besleme ne kadar?
Yarın deneyeceğim.
Kondansatörü devre dışı bırakıp deneyin. KIsa devre yapmayın. Kondansatörü söküp o şekilde çalıştırmayı deneyin. Sorumluluk almıyorum :)
O kadar çok deneme yaptım ki. Kondansatörü sökmek hiç birşey. Yarın deneyip yazacağım.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri