Sıcak suyu açınca kaçak akım rölesi atıyor

kombiii

Üye
Merhaba, kombiye akım geliyor onda sıkıntı yok ama sıcak suyu açınca kaçak akım rölesi atıyor. Başka bir problem yok. Sorunu nasıl çözebilirim?

kombinin bacasından içeriye su giriyor olabilir .
bacanın eğimi durumu ?
kart da olabilir diyeceğim ama ? ( bilmiyorum durumu tam )
sensörlerde kaçaklık ? ( bilmiyorum durumu tam )

Son düzenleme:
Kombiyi açtım su gözükmüyor içerisinde, belirli bir yere mi bakmalıyım ?
kombinin bacasından içeriye su giriyor olabilir .
bacanın eğimi durumu ?
kart da olabilir diyeceğim ama ? ( bilmiyorum durumu tam )
sensörlerde kaçaklık ? ( bilmiyorum durumu tam )
Baca hermetik, açtım baktım su damlama emaresi yok içerisinde, belli bir yere mi bakmalıyım?

Merhaba, kombiye akım geliyor onda sıkıntı yok ama sıcak suyu açınca kaçak akım rölesi atıyor. Başka bir problem yok. Sorunu nasıl çözebilirim?

kaçak akım rölesi atma şekli
sıcak suyu açınca hemen mi atıyor ?
bir süre sonra mı ?
siğorta atıyor mu ?
voltaj ölçümleri
faz nötr ?
faz toprak ?
nötr toprak ?

kalorifer çalışmasında atmıyor diyorsunuz !!!
nem oluşumuna bakınız .

Sıcak suyu açınca hemen atıyor, sigorta atmıyor. Voltaj ölçümü yapamıyorum aletim yok. Kalorifer çalışınca da atıyor. Kaçak akım rölesini değiştirdim, fakat değiştirdiğim röle de atıyor. Sıkıntı kombide ama neresinde?

suya eğer faz karışıyorsa drenaj kanalına girip k.a.r ı attırır kombinin topraklamasını ölçtürün
hoş geldin foruma bu arada kombiyi takanlar kontrol etmesi gerekir yada sonra kontrole gelirler yoksa kombiyi açtırmazlar dikkat edin suya girmeyin çarpılırsınız tahminimce fazın karışabileceği yer sıcak su pompası kombinin altından bakınca görülmesi gerekiyor kesinlikle bir elektrikci çağırın suya girmeyin

sirkülasyon pompasında sorun olabilir .

suya eğer faz karışıyorsa drenaj kanalına girip k.a.r ı attırır kombinin topraklamasını ölçtürün
hoş geldin foruma bu arada kombiyi takanlar kontrol etmesi gerekir yada sonra kontrole gelirler yoksa kombiyi açtırmazlar dikkat edin suya girmeyin çarpılırsınız tahminimce fazın karışabileceği yer sıcak su pompası kombinin altından bakınca görülmesi gerekiyor kesinlikle bir elektrikci çağırın suya girmeyin
Uyarı için teşekkür ederim. Dikkat edeceğim.
Pompa arızalıymış, kombici tanıdık güya, geldi ikinci el pompayı 240 TL. ye değiştirdi. biraz tuzlu oldu. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Kombinin hangi aşamada artırdığına bakmaazim fan açar silkklaayon pompası başlar ion çeker ateşleme yapar gibi gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri