Sıcak musluktaki ıslık

burak2434

Üye
herkese iyi forumlar,
tesisat ile ilgili bilgi sahibi ustalarıma bir sorum var. 1.si banyo sıcak suyumu bir türlü ayarlayamıyorum. ya çok soğuk ya çok sıcak oluyor? bunu nasıl düzeltebilirim? 2.si ve en önemlisi lavaboda sıcak su açınca ve su ısınınca musluk ıslık çalmaya başlıyor soğuğa çekince kesiliyor bunun nedeni ne olabilir ?
iyi forumlar

tam olarak anlamadım. tesisat henüz 1 yıllık hem tıkanıklık olsa soğuk akınca da ses gelmez mi ?

Sizin tesisatınızı bilmeyiz uzaktan işlem zordur .
Sadece fikir verilir.
Sıcak su borusu ayrıdır.

Vanası ayrıdır. Tıkalı olabilir. Basınç yaratır.

Ayricana inşaat zamanın da taş ve pislik kaçmış olabilir. .taş ise yapar her zaman değil

Çapı geniş boru dan çapı düşük boru ya geçer gibi .
Musluk tıkanık olabilir yolu ayrıdır cikista sonra birlesir
Musluk basınçlı akıyor ise vana kısmaniz.
Internette araştırmalar yapmanız.

Sıcak su dalgalanmasi kombimi kullanıyorsunuz ?
Musluk yolu mesafesi eşanjor, tikaniklik

Yoksa elk ısıtıcı şohben mi ?
Şohben ise kiraclenme

Basınç kontrolü ve basınç dusucu takilmasin da fayda vardır
Yuksek Basinc
Tuvalet rezervuari kısmı larını bozar istik sesi gelir bazen .

Eskiden ilk zamandan beri ise borusu birlestirirken kaynak boru nun çapıni daralması olabilir işçilik hatası

Kombininiz varsa internette sıcak su dalgalanmasi diye araştırmanız

Kolay gelsin sağlıcakla kalın

Son düzenleme:
herkese iyi forumlar,
tesisat ile ilgili bilgi sahibi ustalarıma bir sorum var. 1.si banyo sıcak suyumu bir türlü ayarlayamıyorum. ya çok soğuk ya çok sıcak oluyor? bunu nasıl düzeltebilirim? 2.si ve en önemlisi lavaboda sıcak su açınca ve su ısınınca musluk ıslık çalmaya başlıyor soğuğa çekince kesiliyor bunun nedeni ne olabilir ?
iyi forumlar
Merhaba,
Bahsettiğiniz sesin batarya contanızdan kaynaklı olma ihtimali yüksek olup contası yada komple salmastrasını değiştirmeniz ses sorununu çözecektir diye düşünüyorum.
Sıcaklık ayarına gelecek olursak sıcak suyu size ne sağlıyor? kombi, termosifon gibi Şebeke basıncı ile çalışan bir cihaz mı yoksa güneş enerjisi mi? Güneş enerjisi ise daireye giren şebeke suyunuzun ana vanasını biraz kısıp tekrar denemeniz çözüm olacaktır. Sebebi ise şebeke suyundaki basınç, güneş panelinden gelen su basıncından fazla olduğu için bazı sistemlerde sağlıklı bir karışıma imkan vermiyor. Giriş basıncısını azalttığınızda bu sorunda düzeliyor.
Eğer kombi yada termofison gibi şebeke basıncı ile çalışan bir cihazdan sıcak su temini sağlıyorsanız, kullandığınız cihazın modeline göre alçak basınç anahtarı (çeşmeyi az açmanızda yeterli basıncı sağlamadığı için) geç devreye giriyor olabilir. Buna sizin yapabilecek bir şeyiniz olmadığı için mecbur ya sıcak suyu fazla açıp soğuk suyla karışım yapmaya uğraşacaksınız yada en sağlıklısı istediğiniz sıcaklığı kombi yada termosifondan ayarlayıp (bende bu şekilde kullanıyorum) banyoda direk sıcak suyu açarak hiç soğuk suyu katmadan kullanacaksınız. Bu şekilde su ayarlamayla uğraşırkenki su israfınıda önlemiş olursunuz.
Umarım faydalı olmuştur, sağlıcakla kalın.

Merhaba,
Bahsettiğiniz sesin batarya contanızdan kaynaklı olma ihtimali yüksek olup contası yada komple salmastrasını değiştirmeniz ses sorununu çözecektir diye düşünüyorum.
Sıcaklık ayarına gelecek olursak sıcak suyu size ne sağlıyor? kombi, termosifon gibi şebeke basıncı ile çalışan bir cihaz mı yoksa güneş enerjisi mi? Güneş enerjisi ise daireye giren şebeke suyunuzun ana vanasını biraz kısıp tekrar denemeniz çözüm olacaktır. Sebebi ise şebeke suyundaki basınç, güneş panelinden gelen su basıncından fazla olduğu için bazı sistemlerde sağlıklı bir karışıma imkan vermiyor. Giriş basıncısını azalttığınızda bu sorunda düzeliyor.
Eğer kombi yada termofison gibi şebeke basıncı ile çalışan bir cihazdan sıcak su temini sağlıyorsanız, kullandığınız cihazın modeline göre alçak basınç anahtarı (çeşmeyi az açmanızda yeterli basıncı sağlamadığı için) geç devreye giriyor olabilir. Buna sizin yapabilecek bir şeyiniz olmadığı için mecbur ya sıcak suyu fazla açıp soğuk suyla karışım yapmaya uğraşacaksınız yada en sağlıklısı istediğiniz sıcaklığı kombi yada termosifondan ayarlayıp (bende bu şekilde kullanıyorum) banyoda direk sıcak suyu açarak hiç soğuk suyu katmadan kullanacaksınız. Bu şekilde su ayarlamayla uğraşırkenki su israfınıda önlemiş olursunuz.
Umarım faydalı olmuştur, sağlıcakla kalın.
Ben sudan anlamam sucu değilim ama babamlardada aynı sorun vardı hatayda en son çare iki tane hidrofor koyup basıncı ayarladılar . yane başka çaresi yok yada kovayla yıkanacaksınız ..
siz yyinede bir sucuya sorun .

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri