Sıcak hava tabancası olmadan çip lehimleme

Iammy

Üye
Merhaba bir voltaj düşürücü devremin bir çipi yandı yanma sebebini sormayın yanlışlıklar çipin bacakları üstüne bakır tel düştü diğer kompanentleri kontrol ettim sağlam Çin den o çipin yenisini aldım. Elimde sunline 937d havya var bu çipi nasıl
değiştirebilirim Normalde denicektim alırken 3 tane aldım fakat çipin etrafında bir sürü direnç var onları oynatırsam kart direk çöp olur diye ellemiyorum sizlerden bir kaç yöntem önerisi alırım belki bir kaç telefon tamircisine sordum 30-50 tl arası ücret istediler. çipin ve kartın resimlerini koyuyorum

Hfc0e5982ce9b45e28668a9b39b8815514.jpg
(en alttaki)
5-adet-grup-LM25116-LM25116MH-TSSOP20.jpg

Merhaba bir voltaj düşürücü devremin bir çipi yandı yanma sebebini sormayın yanlışlıklar çipin bacakları üstüne bakır tel düştü diğer kompanentleri kontrol ettim sağlam Çin den o çipin yenisini aldım. Elimde sunline 937d havya var bu çipi nasıl
değiştirebilirim Normalde denicektim alırken 3 tane aldım fakat çipin etrafında bir sürü direnç var onları oynatırsam kart direk çöp olur diye ellemiyorum sizlerden bir kaç yöntem önerisi alırım belki bir kaç telefon tamircisine sordum 30-50 tl arası ücret istediler. çipin ve kartın resimlerini koyuyorum

Ekli dosyayı görüntüle 74659
(en alttaki)
Ekli dosyayı görüntüle 74660
Krem lehim üzerine entegreyi koyup kenardan havya ile lehime temas edersen olur

Tabanda soğutucu var. Sadece bacakları
ısıtmak yetmez.
Belki; saç kurutma makinesi ile alttan
ısıtılabilir. Ancak sıcaklığa dikkat etmek
lazım. Diğer malzemeler ve pcb yanabilir.

Kesin entegreden eminseniz; bacaklarını
falcata ile kesin. Alttan ısıtıp gövdeyi alın.
Kalan lehimler de temizlenir sonra.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri