Sıcak Hava Havyası istasyon olmadan nasıl kullanırım?

Kaan AYAZ

Üye
Sıcak hava kollarını sadece başlık ile istasyon satın almadan kullanmam için kaç Volt ve nasıl bi yol izlemem lazım? Sadece power supply kullanmam yeterli olucakmıdır? Kaç amper kadar bir güç ile beslemem gerekir.

Çeşitli bi kaç kol ayrıca satılmakta.

https://www.herbirivar.com/sunline-...wMsl1LzLnBP3HUJ-EqaMqqzx54Kn4MUxoCSKoQAvD_BwE

https://urun.n11.com/lehim-ve-havya/class-968d-sicak-hava-ufleme-kolu-P257627212

Gibi ürünleri nasıl besleme devresi yapmam gerekli acaba.

iyi günler
sadece sıcak hava kullanacaksan hiç böyle ugraşma verdigin linkte fiyat 80tl
bunu al işini görür sıcak hava tabancası

BOLSAT ZD 508 SICAK HAVA ÜFLEME TABANCASI

iyi günler
80tl lik link olduğunu belirtmedim dikkat edersen senin attıgın linkteki ürün 80 tl onu alacagını 150tl ver sıcak hava tabancası aldirek
Senin istegin işi yapman hazırı almaktan cok pahalıya mal olacak

Evet picprojede geçmişti konu ve bende 968d nin üfleme kolundan aldım.. Rezistans uçlarına dimmer, fan uçlarına ayarlı adaptör(12V) takıp eski kartlardan çok sayıda parçayı kolaylıkla söktüm.. Ama sıcaklık kontrolunu kullanmadım bunun için ayrı bir devre, kutu vs. gerekir.. İş uzar.. Bir ara vaktim olursa lcd ekran ve sıcaklık kontrolu eklemek istiyorum..
Bunlarla uğraşmak istemezsen hazır almanı tavsiye ederim..
Zaten bende ayrı bir tane hazır istasyon düşünüyorum..
İş için ise hemen bir istasyon al..havyasıda var üstelik..
Sıcak hava tabancalarının boyutu büyüktür ve kullanımı rahat olmaz ama işe yarar mı yarar.. Ama istasyonlar gibi esnek değildir ve kullanım amacı farklıdır..

iyi günler
80tl lik link olduğunu belirtmedim dikkat edersen senin attıgın linkteki ürün 80 tl onu alacagını 150tl ver sıcak hava tabancası aldirek
Senin istegin işi yapman hazırı almaktan cok pahalıya mal olacak
Teşekkürler, hangi hazır istasyon tavsiye edersiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
..class 968 olabilir.
bu tiplerin üflemesi kol üzerindeki mini fan yolu ile olduğu için sessiz çalışır..yani sadece fanın sesi çıkar..
hava üflemesini istasyon üzerinden hortum ile yapanların sesinin yüksek olduğunu söylüyorlar..bunların içindeki hava motoru akvaryum hava motoru prensibi ile çalıştığı için
zannediyorum..hiç denemedim ama..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri