SINAMICS G120 İnverter

karahusnu

Üye
Arkadaşlar G120 inverterin parametreleri Kontrol ünitesine (BOP)'A yüklenip diğer inverterlere otomatik olarak yükletiliyormuş.Yani bende 9 adet aynı şekilde çalışan inverterler var ve hepsine tek tek aynı parametreleri girmek yerine birine girip diğerlerine aktarmak istiyorum.Nasıl yapabilirim acaba bilen varya yardımcı olabilirmi teşekkürler ....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar G120 inverterin parametreleri Kontrol ünitesine (BOP)'A yüklenip diğer inverterlere otomatik olarak yükletiliyormuş.Yani bende 9 adet aynı şekilde çalışan inverterler var ve hepsine tek tek aynı parametreleri girmek yerine birine girip diğerlerine aktarmak istiyorum.Nasıl yapabilirim acaba bilen varya yardımcı olabilirmi teşekkürler ....

Selam,
Aşağıdaki gibi parametreleri girerek parametre taşıyabilirsin. Kullandığınız CU CU240E değilse MMC kart ile de parametre taşıyabilirsiniz

PARAMETRE TAŞIMA (G120)
1) Cihazdaki parametreleri BOP/MMC'ye taşımak:
P0010=30 (servis aktif)
P0802=1 (Cihazdan BOP'a aktarır)
P0802=2 (Cihazdan MMC karta aktarılır)

2) BOP/MMC'den cihaza parametre taşımak:
P0010=30 (servis aktif)
P0803=1 (BOP'tan cihaza aktarır)
P0803=2 (MMC karttan cihaza aktarılır)

Selamun aleykum ustalarım abilerim kardeşlerim makinamizda g120c surucumuz var makina f7900 drive motor bolecked hatasi veriyor hatanin incelemesini yaptım fakat sürücuyle ilgili fazla bilgim yok oyuzden araştırıyorum belki bu hatayla karsilasanlar olabilir hatada p2177 ve p2175 paramaterelrinr bakın diyor

Selamun aleykum ustalarım abilerim kardeşlerim makinamizda g120c surucumuz var makina f7900 drive motor bolecked hatasi veriyor hatanin incelemesini yaptım fakat sürücuyle ilgili fazla bilgim yok oyuzden araştırıyorum belki bu hatayla karsilasanlar olabilir hatada p2177 ve p2175 paramaterelrinr bakın diyor

motor tork limitine ulaşmış diyor.

1.motoru bağlı olduğu yükten ayırın.yani redüktörden kasnaktan vs ayırın ve boşta çalıştırın.motor dönüyorsa mekanizmada sorun vardır.motor dönmüyorsa ya motor arızlaldır ya kablo ya da sürücü.

2.bunları yapmadan önce sürücü parametrelerine giin.p0010 nolu parametreyi 1 yapın.
sonra p0305 nolu parametrenin değerine bakın.bu değer motor akım değeri.motorun etiketindeki akım değeri ile aynı olmak zorunda.farklı ise değeri düzeltin.

daha sonra p0640 a bakın.bu değer de p0305 deki değerin 4 katı olacak.onu da ayarlayın.

daha sonra p1120 değerini kontrol edin.bu ivmeleme süresi.bu değeri biraz artırın.

bu işlemlerden sonra p0010 nolu parametreyi 0 yapın ve motoru tekrar çalıştırmayı deneyin.eğer çalışırsa ok , ama çalışmazsa 1.maddedeki duruma yönelin.

Hocam bilgiler için cok teşekkür ederim bu hatamız haftada 1 yada 2 kez veriyor bizim mekanik aksaamda sıkıntı var gibi şimdi çalışırken ampermetre ile olcucem faz degerlerine bakim biraya yazarim İNŞALLAH

tork hataları sıkışmaya işaret eder genelde. çalışan sistemin parametrelerinin değiştirilmesi genelde tavsiye edilmez. motoru kaplinden ayırıp boşta çalıştırmanızı öneririm bu tarz durumlarda. boşta çalışmasına rağmen akımda anormallikler varsa rulman kontrolü için gerekli birimlere(mekanik veya koruyucu Bakım ekibi) haber vermeniz gerekli.

Motor fren rolesini kontrol et fren açmıyor olabilir aynı hata ile karşılaştım motor fren rolesi bozuk çıktı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri