SİM900D GSM modulde ilginç bır problem

tekin126

Profesyonel Üye
herkese hayırlı günler ilginç bir arızayla karşılaştım konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederım SİM900D gsm modülle yaptığım bır devre avea ile sorunsuz çalışıyor turkcell veya vodafon ıle çalışmıyor Şebeke buluyor 30 sanıye sonra şebeke aramaya geçiyor aynı modülle onlarca kart yaptım hıç karşılaşmadım yenı PCB kart bastırdım montaj yapınca sorun çıkmaya başladı modül anten çikişi 5 mm yaklaşik anten kablosuna gırıyor anten çıkışında çevresı şase 900 mhz çalışmıyor devre 1800 mhz bu bant avea var sadece burada çalışıyor yardım edermısınız

:( 60 yaşina merdıven dayadım bu gıbı teknolojılerle uğraşiyorum yazık hiçmi gençlerden yok bu dalda uğraşan proje yapan

Arkdaşım ben kendim avea hat kullanıyorum ama 5 para etmez hiçbir yerde çekmiyor.hadi turkcell taktım çalışıyor avea taktım çalışmıyor desen derimki tamam devrende sıkıntı yok şebeke sorunlu ama avea çalışıp diğer hatların çalışmaması ilginç.
Ama şöyle bir mantık kurulabilir
avea diğer hatların çektiği yerde çekmiyor tezinden gidilerek diğer hatların çekmediği yerdede avea çekiyodur.yani axbxc=y
yani devren çalışıyor:)

teşekkür ederım sanırım çözdüm olayı buda bır tecrübe oldu:) zamanım olunca ılgılenen olursa yazarım

sayın murat mert sorun yeni PCB kart yapmıştım gsm modülden anten çıkışı plaket uzerınde 20 mm uzatıp antene çıkmıştım bu 20 mm lık mesafeden kartın uzerındekı dığer elemanlar aracılığıyla işlemcıyı bozması 900 mhz de güç 1 watt ama etkılenme çok 1800 mhz de etkılenme daha fazla olsada işlemcinin çalişma frakansından uzak olduğu için avea da çalışıyor devre vodafon veya turkcellde çalışmıyor gsm modulun hemen çıkışından antenı blendajlı anten kablosuyla dışarı çıkarınca sistem sorunsuz çalıştı bır öncekı PCB kartta arada mesafe yoktu dırek antene çıkmıştım çok buyuk hata yapacaktım ıyıkı çözdüm antenı kart uzerıne yapacaktım yapsaydım okadar PCB kartı çöpe atacaktım:)
S.A.
Sn. tekin bey neymiş problem?

iyiki çözmüşsünüz :)
demek o kadar mesafeden etkileniyorlar. Antenegiden yolu gdn ile çevirmenize rağmen mi oldu bu sorun.

Forum istatistikleri

Konular
128,155
Kullanıcılar
449,898
Son üye
KINGYuSuf

Yeni konular

Geri