Süzme elektrik sayacı bağlamak için yasal prosedür nedir?

ergn10

Üye
Arkadaşlar ben yeniyim sitede. Müsaadenizle bişey sormam lazım. Ben bi fabrikada çalışıyorum elektrik işlerine bakıyorum. Patron üretim hatt ile büroların yaktığı elektriği ayırmamı istedi sayaç ile. Normalde süzme sayaç ile yaparım ama resmi prosedür nedir acaba. Binanın ayrı kapı no olması mı lazım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Enerji izleme sistemi kurularak sorun çözülebilir.Her 2 hat başına konulacak olan akım trafolarından alınacak olan bilgi analizatöre taşınır. Analizatör bu bilgileri kaydederek gerekli hesaplamaları yapar.Analizatörde kaydedilecek olan bu bilgiler 1 haberleşme hattı ile bilgisayara aktarılır. Bu bilgisayardan verileri takip edebilirsiniz. Konu ile ilgili enerji izleme sistemi kuran firmalardan teklif alabilirsiniz.

Teşekkürler arkadaşlar peki büroların kapı numarası fabrikadan ayrı olması durumunda zaten sayacın ayrı çekilmiş olması gerekmiyor mu

Teşekkürler arkadaşlar peki büroların kapı numarası fabrikadan ayrı olması durumunda zaten sayacın ayrı çekilmiş olması gerekmiyor mu
Neden gereksin bina bitişik veya aynı arazi içinde ise mal sahibi fabrikasından elektrik çektiyse başka abonelik almasına ne gerek var?

Bende aynı şeyi söyledim Cüneyit bey ama patron büroların sayaç ayrı olsun istiyor bende mevzuata tam hakim değilim açıkcası bişey diyemedim aynı arazi içinde ise tek sayaç olur dedim. O ise büroların kapı no ayrı diyince kaldım...

Bende aynı şeyi söyledim Cüneyit bey ama patron büroların sayaç ayrı olsun istiyor bende mevzuata tam hakim değilim açıkcası bişey diyemedim aynı arazi içinde ise tek sayaç olur dedim. O ise büroların kapı no ayrı diyince kaldım...
Yapacağınız iş idari binaya gelen kabloya bir sayaç alıp bağlamaktır kombi sayaç bağlarsanız endüktif ve kapasitif tüketimide görebilirisiniz eğer idari binanızda elektrik tüketimi faz başına 100A ve üstündeyse X5 sayaç bağlanmalı bunuda idari binanıza giden besleme kablosunu pensampermetre ile ölçerseniz ne kadar akım çektiğini görürsünüz

Teşekkür ederim o şekilde yaparım büyük ihtimal

Nizami sayaç istiyorsanız yapacağanız ilk işlem bölgedeki dağıtım firmasından yetkililerle görüşün. Kendileri gelip inceleme yapıyorlar eksik şeyler varsa tamamlıyorsunuz sonrası abonelik açtırma falan. Tek hat şeması vs vs tadilat projesi falan istiyorlar.

gücünüz nedir. Sayacınız ag den mi ölçüm og den mi ölçüm. Fabrika ve ofis demişsiniz ama trafolu aboneliğiniz mi var mesela.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri