Sürekli atan kaçak akım koruma rölesi

kenan_37

Üye
Merhaba arkadaşlar.çalıştığım kurumda sık sık açma yapan 25 amp trifaze bir kaçak akım koruma rölesi var.bu röleye bağlı 7 adet priz linyesi var.şüphelendiğim bir linyenin sigortasını indirdim.linye hattını takip ettim.linyeye bağlı prizin bir tanesinde faz ile toprak karışmış.linyenin sigortası kapalı olduğu halde bu prize takılı aşağı yukarı hareket edebilen kan alma koltuğundan dolayı kaçak akım koruma rölesi atabilirmi.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşlar.çalıştığım kurumda sık sık açma yapan 25 amp trifaze bir kaçak akım koruma rölesi var.bu röleye bağlı 7 adet priz linyesi var.şüphelendiğim bir linyenin sigortasını indirdim.linye hattını takip ettim.linyeye bağlı prizin bir tanesinde faz ile toprak karışmış.linyenin sigortası kapalı olduğu halde bu prize takılı aşağı yukarı hareket edebilen kan alma koltuğundan dolayı kaçak akım koruma rölesi atabilirmi.

Faz ile toprak karışsa gövdede faz olurdu başka yerden kan alırlardı o zaman :D
Nötr ile toprak karışmıştır, nötr gövdedeyse enerji vermesende sistemde yük varsa açma yapar.

Faz ile toprak karışsa gövdede faz olurdu başka yerden kan alırlardı o zaman :D
Nötr ile toprak karışmıştır, nötr gövdedeyse enerji vermesende sistemde yük varsa açma yapar.
faz ile toprak karışmış ustam linyenin sigortasını kaldırdığımda prizde topraklama maşasında faz vardı zaten kablo renklerindende belli oluyordu.koltukta hasta ile temas eden metal yüzey yok belki ondan çarpılma olmadı.ama dediğim gibi.linye sigortası kapalı idi.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri