Süreç nasıl işleyecek

Mrb arkadaşlar 280 kW kurulu güce sahip bir işletme yapıyoruz 2000 metre mesafede og hattı var henüz enerji müsaadesi alınmadı ama enerji dagitim şirketi ihalelerin durdurulmasından dolayı kendimiz yapmamızı söylüyor en azından ön bilgi bu yünden biz yapacak olursak nasıl bir süreç bekliyor bizi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İnan Gündoğdu Merhabalar;
Dediğiniz gibi eğer hattı siz yapacaksanız ilgili dağıtım şirketinden enerji müsadesi alacaksınız ancak dağıtım şirketi sizin tespit ettiğiniz OG hatta sizi direk bağlamayabilir, belki size kesicili çıkış hücresi donatmanızı isteyebilir,yada 2000 metre ilerde sizin tespit ettiğiniz hat yüksek kesitli hat olabilir( 477 veya 3/0 gibi) böyle hatlardan müstakil çıkış vermeyip sizi daha başka noktaya yönlendirebilirler yani dağıtım şirketinin planlamasına göre bağlantı noktanız belirlenir,naçizane tavsiyem kesin bağlantı noktanız belirtilmeden malzeme sipariş etmeyin sıkıntı olabilir.
İrtibat noktanız kesinleştikten sonra proje çizip onaylatıp imalata geçersiniz.

Kolay Gelsin

Hattı kendinizin yapıyor olması halinde,
kendilerince belli prensipler dahilinde tes-
bit edilmiş fiyat üzerinden yapılan hesapla-
maya göre çıkan bedelin 1 yıl sonra geri ö-
denmesi şeklinde bir mevzuat var.O konu-
yu araştırın.

Mrb arkadaşlar 280 kW kurulu güce sahip bir işletme yapıyoruz 2000 metre mesafede og hattı var henüz enerji müsaadesi alınmadı ama enerji dagitim şirketi ihalelerin durdurulmasından dolayı kendimiz yapmamızı söylüyor en azından ön bilgi bu yünden biz yapacak olursak nasıl bir süreç bekliyor bizi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Öncelikle merhaba mmtkaya1 arkadaşın dediklerine katılıyorum ast olan enerji müsade belgesidir ve size çıkacak olan EMB'dir (kullanıcıların yatırım metodolojisinden dağıtım tesislerini tesis etme )tesis edeceğiniz trafo merkezi için elektrik idaresinden yer tespiti yaptırmanız gerekir (şantiye trafo merkezleri hariç) buna istinaden yer devri işlemi yapılacaktır" 1 tl bedel karşılığında 99 yıllığına Tedaş'a verilmiştir" şeklinde bir anlaşma olacak daha sonraki işleminiz tesis sözleşmesidir buda onaylı projenin keşif miktarının %33 ü kadar elektrik idaresine vereceğiniz nakit veya teminat mektubudur bu işlemler bittikten sonra geçici kabule başvurulur

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri