Sürücüye göre motor koprusu

Merhaba arkadaşlar, etiketinde 3kw yıldız 380v üçgen 220v köprü bağlantısı olan bir motor var. Bunu sürücü ile yavaşlatmak istiyorum.
Merak ettiğim soru şu :
Hangi köprüde motorun gücü daha fazla olur?
Saygılar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motora bağlayacağınız sürücünün girişi 380 volt sa çıkışı da 380 volt olur o zaman yıldız bağlamanız gerekli sürücünün girişi 220 volt ise çıkışı trifaze 220 volt olur
3kw gücünde monofaze girişli sürücü fazla bulunmaz benim bildiğim 2,2 kw a kadar 220 Volt kullanıyor çoğu marka onun üstündeki güçler de 380 volt girişli sürücü oluyor çoğunlukla

Merhabalar ,

Motor milinin ürettiği mekanik güçte bir değişiklik olmaz, akım değişir.

Yaskawa'nın V1000 serisi sürücüleri için 4 kW 'a kadar monofaze 220V sürücüleri var.

Motor nominal geriliminin doğru şekilde sağlanması önemli -/+%10 değişimlerin ne şekilde etkisi olduğuna ekten görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Voltage_variations.PNG
    Voltage_variations.PNG
    68.6 KB · Görüntüleme: 16
Sormak istediğimi tam anlatamadım. 2 ayrı yük düşünün ama güçleri, ağırlıkları aynı. 2 sistem düşünün
1. Sistem: Sürücü çıkışları 220v fazlar arası ve ben motora üçgen köprü attım.
2. Sistem: sürücü cikislari 380v fazlar arası ve ben motora yildiz köprü attım.
Motor etiketinde öyle kopruleme istiyor.
Diyelim sürücüyü 10 Hz hızına düşürdüm.
İki farkli sistemde de yuk (ağırlık ) aynı olduğu için, motor kalkış yapamaz gibi durum hangi sistemde olur? Hangi sistemde motor daha güçlü olur ?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri