Sürücüm arızalandı.

ademocakli

Üye
Herkese iyi akşamlar dilerim ada önce açtığım bir konu ile gerekli yardımı almıştım fakat bir yerlerde yanlış yaptım ve sürücümü bozdum. İlgili konu bu linkte. https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/motor-sürücü-harici-kumandadan-sürme.137083/
Sanırım ilgili konudaki bağlantıyı yaparken bir yerde hata yaptım ve sürücümün çıkışına zarar verdim.Bu gün alıp servisine gittim ama tamir için ciddi maliyet çıktı. şu durumda yaptırmaya imkanım yok.
Konuyu şöyle özetleyeyim.
Sürücüyü hariçi kumanda ile (Pot ve anahtar) kontrol etmek isterken ya parametre hatası yada bağlantı hatasından bozdum (aferim bana) sürücü ekranında çıkan hata bazen UC1 bazen UC3, servis çıkış katının komple değiştireceğini söyledi ama maliyet yüksek olduğu için dışarda arızalı komponentin değişimi ile tamir edilebileceği bilgisini verdi. Bu Sürücüyü İstanbul Anadolu yakasında tamir edebilecek biri var mıdır ? Yada forumda yardımcı olabilecek biri ?
Sürücüm Nietz NL 100002R2G2 Aynı ürünü Yılmaz redüktör YB 1000 olarak ile satıyor.

Sanırım sorunu buldum iki adet 40N65KDC de kısa devre var. Tüm bacaklar kısa devre görünüyor. Bunların muadilini bilen varmıdır ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
www.plcmerkezi.com.tr
Bu tür plc sürücü vb cihazların tamirini yapıyor. Eski köklü bir firma.
Anadolu yakasında Maltepe'de.
Sormakta fayda var.

Ekleme:
Mevcut arızalı parca arızalandığı sırada zincirleme olarak başka yerleri de etkilemiş olabilir.
Komple bir kontrol ve test gerekebilir.
10 tl kar edeyim derken 100 tl den olabilirsiniz.

Bu nedenle, elektronik konusunda uzmanlığınız olmadığı için böyle pahalı bir cihazı uzman ellere bırakmakta fayda var.

Son düzenleme:
www.plcmerkezi.com.tr
Bu tür plc sürücü vb cihazların tamirini yapıyor. Eski köklü bir firma.
Anadolu yakasında Maltepe'de.
Sormakta fayda var.

Ekleme:
Mevcut arızalı parca arızalandığı sırada zincirleme olarak başka yerleri de etkilemiş olabilir.
Komple bir kontrol ve test gerekebilir.
10 tl kar edeyim derken 100 tl den olabilirsiniz.

Bu nedenle, elektronik konusunda uzmanlığınız olmadığı için böyle pahalı bir cihazı uzman ellere bırakmakta fayda var.
Amacım kendim tamir etmek değil tabi. Bu bilgi için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz yer bana çok uzak değil pazartesi gitmeyi düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri