sürücülerle ilgili genel dökümana ihtiyacım var

siborz

Üye
slm benim çok acil sürücülerle ilgili genel dökümana ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim:eek:

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
slm siemens mm420 daha önce hiç karşılaşmadığım bir sorun yarattı.sürücüye start veriyorum ama motor dönmüyor.Ekrandaki frekans motor çalışıyormuş gbi görünüyor. sürücünün fanıda çalışıyor ama motor dönmüyor.daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı acaba?

ekranda ne hatası veriyor p ---- gibi bir hata mı veriyor

hata yok ekranda.frekansı gösteriyor.motor çalışırken ne yapıyosa o.bana çıkış ünitesinde sorun var gibi geliyor.start alıyor.startan sonra frekansı ister potansiyometre ile istersen elle değiştirebiliyorum her şey normal görünüyor.

arakdaşım ekranda referans hızı görebilirsin peki akımı izle bakalım motor dönmüyo olabilir ama akım çekiyormu eğer akım çekmiyor start girişini olçü aletiyle bir olç 24 volt geliyormu dijital start girişine veya direk sürücü klemens üzerinden kısa bir kablo ile kendin köprü at start alacakmı eğer oda olmuyorsa manuel sürücü ekranından kendin lokal start vermeyi dene

star alıyor demiştim zaten.terminalden veya bop tan start verebiliyorum.start alması veya frekansın artırılıp azalması ile ilgili sıkıntı yok.zaten start alınca fanda çalışıyor stop edince frekans tekrar referans değerine düşüyor. motor dönmüyor ve akım çekmiyor.

star alıyor demiştim zaten.terminalden veya bop tan start verebiliyorum.start alması veya frekansın artırılıp azalması ile ilgili sıkıntı yok.zaten start alınca fanda çalışıyor stop edince frekans tekrar referans değerine düşüyor. motor dönmüyor ve akım çekmiyor.

Motor bağlantı uçlarını kontrol etmenizi öneririm. Motor bağlantısında gevşeklik veya temassızlık olmasın. Çünkü motor bağlı olmasa bile sürücü de frekans değişiyor gibi görülebilir. Tek fark yük yok diye ALARM da gösterir..

Fabrika reseti atıp tekrar denemeniz de faydalı olabilir
P0010=30
P0970=1

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri