Sürücü ile 380 volt fan kontrolü

Temha1234

Üye
Selamün aleyküm abiler ben bir sürücü ile 380 volt fan calistiricam ama 5 adet fan olucak bunlarin sürücü kontaktor seçimi nasıl olmali veya daha farklı birşey yapılabilir mi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

fgencal

Paylaşımcı üye
Aleyküm selam. İsteklerinizi biraz detaylandırmanız lazım. Amaç nedir? Tek bir sürücüyle mi 5 fanı çalıştırmak istiyorsunuz? Fanların güçleri nedir? Vb. Ne kadar çok detay paylaşırsanız o kadar net cevaplar alırsınız.

Konu Sah

Temha1234

Üye
Aleyküm selam. İsteklerinizi biraz detaylandırmanız lazım. Amaç nedir? Tek bir sürücüyle mi 5 fanı çalıştırmak istiyorsunuz? Fanların güçleri nedir? Vb. Ne kadar çok detay paylaşırsanız o kadar net cevaplar alırsınız.
Fanlar 0.75 kW Bir adet sürücüyle 5 adet fanı aynı anda çalıştırıp durdurmak istiyorum
Fanlar 0.75 kW Bir adet sürücüyle 5 adet fanı aynı anda çalıştırıp durdurmak istiyorum.fanlar makinadan çıkan malları soğutmak için kullanılacak.Ve makinadan çıkan malların durumuna göre fanların soğutmasini azaltıp cogaltcaz

fgencal

Paylaşımcı üye
Sürücünüzün gücü en az 5x0.75 kW olması lazım ama 5 motoru tek sürücü ile çalıştırmak sağlıklı bir yöntem değil. Motorlardan birisinde sıkıntı çıksa sürücü bunu anlayıp motoru koruyamaz. Motor yanar.

kocamanusta

Profesyonel Üye
Secim yapilmayacaksa beş adet motor koruma salteri ve 4kW surucuyle devreyi kurabilirsiiz.

Selamün aleyküm abiler ben bir sürücü ile 380 volt fan calistiricam ama 5 adet fan olucak bunlarin sürücü kontaktor seçimi nasıl olmali veya daha farklı birşey yapılabilir mi
Danfoss fc 102 serisi sürücüler fan kontrol uygulamalarında kullanılmaktadır. 4kw fc102 işinizi görecektir.
hepsi aynı anda çalışacaksa kontaktöre gerek yok.

Forum istatistikleri

Konular
123,708
Kullanıcılar
441,824
Son üye
alibaba81

Yeni konular