Sürücü devresi

eemyazgan

Üye
Ankarada bir firmada işe yeni başladım. Sürücülü bir motorun amper,frekans ve sıcaklık ayarlarını gösteren tia portalda bir program yazmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
İstenilen:
Frekans feedback:örneğin 59 hz
set frek.: 60 hz
akım:örn:20

4-20 ma arasında ,, 0-100 hz değer aralığında istiyorum hangi yolları ve hangi komutları kullanabilirim örnek programı olan var mı

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Eemyazgan Merhabalar,
Sürücü ile ne haberleştireceksin plc mi yoksa direk Scada ile sürücüyü modbus ile mi haberleştireceksin.
Detay verirseniz yardımcı olalım.

Kolay Gelsin

Eemyazgan Merhabalar,
Sürücü ile ne haberleştireceksin plc mi yoksa direk scada ile sürücüyü modbus ile mi haberleştireceksin.
Detay verirseniz yardımcı olalım.

Kolay Gelsin
PLC ile, simülatör de görmek istiyorum hocam, deneme aylarındayım, öğrenip kendimi geliştirmek istiyorum, ilginiz için teşekkür ediyorum

Eğer plc ile sürücüye analog kanal üzerinden komut verecekseniz, hız referansı için 4-20 ma bir analog çıkış,hız feedback ve sürücü akım feedback için 2 analog girişiniz olması gerek.
Ancak sürücününde 2 analog çıkışı olması gerek ki hem hız hemde akım bilgisini plc ile alabilmeniz için,bazı sürücü modellerde tek analog çıkış olabiliyor.
Eğer haberleşme ile komut verecekseniz analog giriş çıkışa gerek kalmaz sadece haberleşme protokolünü belirlemeniz gerek,modbus,profibus,profinet gibi.
Siz hangisini kullanacaksınız.

2 analog giriş 1 çıkış ile yapmak istiyorum hocam

Sürücü üzerinde aşağıdaki ayarları yaparsanız
1) Sürücü parametre ayarlarında minimum frekans 0 ve maximum frekans 100 hz ayarla
2) Analog giriş hız referans olarak seç
3) Analog çıkış1 hız feedback
4) Analog çıkış 2 akım feedback
5)Start için digital girişlerden birini seçim,default olan kalsın
PLC tarafında dijital çıkışlardan birini sürücü start dijital girişine bağla,voltaj seviyelerine dikkat et.
PLC analog çıkışdan sürücü analog girişine 4 ma gönderdiğinde 0 hz,20 ma gönderdiğinde 100 hz hız refaransı gönderirsiniz
PLC 2 analog giriştende de hız ve akım feedback bilgilerini okursunuz.

Kolay Gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,901
Son üye
reisaziz34

Yeni konular

Geri