Sözleşme Gücü, Bağlantı Gücü, Kurulu Güç ne demektir.

fahrikem

Üye
Katılım
2 Tem 2009
Mesajlar
184
Puanları
1
Yaş
44
Bir tekstil fabrikasında kojenerasyon sistemi vardır.Kojenerasyon evrakları arasında sözleşme gücü, bağlantı gücü ve kurulu güç kavramları geçmekte bunlar ne anlama gelir.Tesisin kojenerasyon ünitesinde ulusal şebekeye bağlı 2 adet step-up trafo vardır güçleri 6,3 MVA dır.
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

gokten

Üye
Katılım
15 Şub 2012
Mesajlar
11
Puanları
1
kurulu gücün trafo güçlerinin toplam kVA gücünü bildirir. Ancak dağıtım şirketi ile yaptığım anlaşma bağlantı anlaşması ve senin gücünü verir. bunun üstünde güç çekersen yük aşım cezasına girersin, bu kapasiteleri iyi bilmek lazım. şirket büyüme yoluna giderken bunları göz önüne almak gerekir.
kojen olduğun için otoprodüktör (grup) lisansı ile üretim yaparsın. burada da yeni kanunla ürettiğin elektriğin 40% nı enterkonekteye satabilirsin. buna senin lisans gücün olur.
step up trafo düşürücü trafoların tersine yükseltici trafolardır. 6,3MVA lık trafo muhtemelen 6300V dan 31,5kV a yükseltici trafodur. Yıldız noktasında nötr topral direnci var olabilir. Trafonun tipine bağlı. Kademe anahtarıda olması muhtemel. Temel prensip olarak trafo dur. difransiyel koruması vs korumarlı mevcuttu.
 

Forum istatistikleri

Konular
122,171
Mesajlar
861,612
Kullanıcılar
438,643
Son üye
register1

Yeni konular

Üst