Sözleşme gücü 7000 olan yer için jeneratör

elektrofizikci

Usta Üye
Merhaba arkadaşlar. Konu biraz acil olduğu için diğer başlıklara bakmadan konu açtım.
Tek bildiğim faturada sözleşme gücünü 7000 olduğu. elimde başka bir bilgi yok.
Uzmanı olan arkadaşlar-ustalar yardımcı olurlar diye ümit ettim. Marka önerisi de alabilirim.
Kolay Gelsin...

(Bana söylenen bir adet üç faz salon tipi klima, 6 adet split klima, 3 çay kazanı 3 tost makinesi, 2 otomatik bahçe kapısı ve aydınlatma halihazırda kullanılıyormuş. Son gelen faturada da 6514 tüketim var. Birimler kwh dir herhalde.)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Jeneratör hesabını sözleşme gücüne göre değilde elektrik kesildiğinde jeneratör ile besleyeceğiniz yerlerin toplam gücüne göre yapmak daha doğru olur. Benim hiçbir sayısal veri olmadan söyleyeceğim 110-150 KVA dan aşağı çıkmaz yinede dediğim gibi elektrik kesildiğinde besleyeceğiniz yerlere bağlı bu hesap.

Bir jeneratör firmasını arayın. Size yardım eder. Klimaların üzerinde giriş gücünün ne olması gerektiği yazar. Büyük olan 50.000 BTU küçükleri 10.000 BTU olabilir. Büyükleri yaklaşık 10 kW küçükleri 2-3 kW düşünebilrsin. Çay kazanı 1 kW, tost 1 kW. Bahçe kapısı 0,5 kW. Aydınlatma için lambaları sayman gerekir.
Dediğim gibi firmalar gelip bakarak ölçüm yaparlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri