Sıva Üstü Led Spot arızası

Merhabalar İki Katlı Giyim Mağazam var üst katta sıva üstü led spot kullanıyorum 35 tane ve sürekli arızalanıyor her hafta yeni aliyorum garanti 2 elektrik ustası getirdim çözümü bulamiyorlar
Binanın catısı yok kışın cok soğuk yazın cok sıcak oluyor Sebep bu mudur acaba ? eğer buysa ne yapabilirim çözüm olarak başka aydınlatma türü mü kullanmam gerek teşekkürler iyi günler herkeze

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar İki Katlı Giyim Mağazam var üst katta sıva üstü led spot kullanıyorum 35 tane ve sürekli arızalanıyor her hafta yeni aliyorum garanti 2 elektrik ustası getirdim çözümü bulamiyorlar
Binanın catısı yok kışın cok soğuk yazın cok sıcak oluyor Sebep bu mudur acaba ? eğer buysa ne yapabilirim çözüm olarak başka aydınlatma türü mü kullanmam gerek teşekkürler iyi günler herkeze
Sıcak ve soğukla ilgisi varmı bilmiyorum.
Nasıl LED kullanıyorsunuz çalışma sıcaklıkları nasıl acaba

LED armatürlerin kendi kullanım kılavuzları karton ambalajlarında bulunuyorsa çalışma ortam sıcaklıkları burada yazabilir. Çalıştıkları sıcaklık ortamı bunun çok üzerindeyse (LED'lerin tümü aşırı sıcaklığa, üzerinden önlem alınmadan aşırı geçen DC akımlara karşı aşırı ısınmaya, vb. karşı çok hassas olduğundan) bozulmaları muhtemeldir. Aşırı soğuğa değil ancak aşırı sıcakta kimyasal katkılı LED iç yapıları bozulabilir. Bunun çözümü için, bir ön araştırmayı yaparak daha yüksek çalışma sıcaklığı teknik özelliğine sahip LED panel armatürlerini (eğer piyasada bulunuyorsa) seçebilirsiniz, örneğin. Kolay gelsin.

Selam arkadaşlar. yeni bina olarak taşındığımız evimizde koridordaki sıva altı led ler taşınmamızdan sonra bir bir ampül gibi geçtiler. 1,5 yıl oldu taşınalı koridorda 4 edet vardı 3-4 ay ara ile 3 tanesi söndü. mağzalarda ledleri görürdüm bozulunca yanıp sönmeler flash gibi patlamalar olurdu ama bizim ledler tek tek dünya ile bağlantılarını kesip söndüler. ilk sönme 5-6 iken olmuştu. bu kadar kısa sürede 4 taneden 3 ünün arızalanması normal mi acaba.yoksa elektrikçi bağlantısal bi sorun mu yaptı.

hani koridor olmayıp mutfak falan olsa derimki akşamları belli bi süre yandığı için olabilir ama sonuçta koridor da olan bi ışık can çatlasa günlük 10 dakka anca yanar.
ürün;
http://www.ed-son.com.tr/dosyalar/28_SIMIT_LED_VE_UFO_LED_ARMATURLERI.pdf 6w olan.
sıva altı led ilk defa kullanıyorum. 1-1,5 sende 3 ledin sönmesi normalmidir. eğer normalse ben bir koli led alıp kenara atayım.işim iş valla.
şimdiden teşekkür ederim.

Sönen ledler spot ledmi yoksa şerit ledmi? Spot led ise üzerlerinde balans dediğimiz küçük motor var. Onlarmı bozuluyor yoksa led kısmı mı bozuluyor?

merak edip için açtım şerit led var içinde.

çalışan son ledi söküp bozulanın yerine taktığımda oradada yandı.trafo dediğiniz şey alçı tavanın içinde spotları besleyen ünite ise eğer yer değiştirdiğim de çalışan led diğer taraf tada çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri