sınavsız geçiş

arkadaslar ben izmirde teknik lise elektrik elekronik bölümü endüstriyel Bakım onarım dalı 12. sınıfda okuyorum.Bu sene son olan sınavsız geciş hakkımı kullanıcam ancak pek fazla bilgim yok benim ortalamam 70 falan gelecek bu ortalamayla ege veya 9 eylüle girebilirmiyim (girebilirsem mekatronik olurmu veya hangi bölümler olur) bu konuda sizin az cok bilginiz vardır bana yardımcı olursanız sevinirim.Ancak söyle bi pürüz var benim ilk dönem 4 olan matematik bu dönem 1 gelebilir yıl sonu 3 olsada 2. dönem 1 olduğu icin basarısız sayılırum.Benim bir arkadasım 12. sınıfta karnende 1 varsa hiç basvuru yapma direk eliyolar dedi dogrumu acaba ben arastırdım ve 9 eylül myo sitesinde buna ulastım

Yatay Geçiş Şartları

İzmir Meslek Yüksekokulu'na Yatay Geçiş yapabilmek için aranan şartlar ve gerekli belgeler :

• Transkript (-Not Durumu Belgesi kredileriyle birlikte, Genel Not Ortalaması belirtilecek, Uygulanmakta olan not sistemi onaylı belgesi)
  • ÖSYM Puan Kartının tasdikli fotokopisi,
  • Disiplin Cezası almadığına dair belge,
  • I. Sınıf stajını yapıp yapmadığına ilişkin belge,
  • Kurumda uygulanmakta olan Öğretim Planının tasdikli örneği,
  • Yurtdışından yapılan başvurularda, adayın ayrılacağı Yükseköğretim Kurumunu tanıtan katalog/bülten varsa eklenmesi,
  • Yatay Geçiş yapmak istediğine dair dilekçe,

Önemli Not:

• Süresi içerisinde belgelerini tamamlamayanların başvuruları dikkate alınmaz.
  • Postadaki gecikmeler kabul edilmez
  • Program için kontenjan sayısına ve öğrencilerin müracaatlarında beyan ettikleri transkriptlerindeki genel not ortalamasına göre sıralama yapılır.
  • Açıklanmayan not, başarısız not var ise başvuru iptal edilir.
  • Yatay Geçiş yapmaya hak kazananların listesi Yüksekokulumuz Müdürlüğü’nde ilan edilir.
acaba bahsettiği bu sartlar 12.sınıf okuyan ve sınavsız geciş hakkını kullanacak meslek liseleri icinmi yoksa su anda 9.eylül myo okumakta olanları ilgilendiren bir yazımı?Yardımcı olursanız memnun olurum :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri