Sınav Sorusu

l4n4mus

Üye
abilerim ablalarım su an sınavdayım hoca açık kaynak sınav yapıyo herkes arastırıyo bende konu acıyım belkı yardım cı olabılırler dedım hocamız 2 tane program sorusu sordu bunların cevaplarını bılen nolur yorum yapsın 1 saat daha surem var

1.)16F877A mikrodenetleyicisindeki PORTB'nin giriş portlarına Hareket(PORTB0), Isı (PORTB1),Gaz(PORTB2) ve yangın detektörleri (PORTB3) bağlıdır.PORTB4 çıkış portuna ise Siren bağlandığını düşünerek bunlardan biri ya da daha fazlası aktif olduğunda siren'i aktif eden,bu sensörlerden hepsi pasif olduğunda sireni susturan programı CCS-C dilinde yazınız.(sensör çıkışları on-off şeklinde olup,pic'in girişlerine pull-up şeklinde 0bağlanmıştır.
2.)16F877A Mikro denetleyecisinin RB0...RB6 portlarına ortak katod display bağlıdır.Display'da gösterilecek sayılar 0-9 arasında olup,RA1 potruna bağlı butona her basıldığında display'deki değer bir artacak , RA2 portuna bağlı butona her basıldığında ise display'deki değer bir azalacaktır.Display'daki deger 0'dan 9'a ve 9'dan 0'a geçişte RA3 çıkışına bağlı buzzeri aktif hale getiren(500ms) programı CCS-C dilinde yazınız.(girişler pull-down şeklinde bağlanmıştır)

Kusura bakma, ofiste olduğum için sınav sürene yetişemedim.
Bir sorum olacaktı;
Bu sorular, hangi sınavın soruları ve hangi öğretimin sınavından?
Yani dersin adı ne?
Okul lise mi yoksa üniversite mi?

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri