Rv 20 kart hakkında

Bu şemaya göre Eaton rv 20 kart ve arçelik 350 watt çamaşır makinesi motoru ve 500k potansiyometre ile düşük devir yüksek tork ile çalıştı
Kafama takılan bir nokta var ben bu sistemi elektrik prizinden besleyeceğim için fişin prize takılış konumuna göre faz ve nötr değişecek ve ters bağlantı zarar verir mi karta ? @esponaj59 @by lent @By Mühendis @artser yardımlarınızı bekliyorum
Vermez, günlük kullanımda bu fiş değişimini zaten yapmaktayız farkında olmadan. Buzdolabı, çam. - bul. mak. vb. bakmadan önemsemeden takıyoruz tamam bunlar bir kez takılır bozulana kadar gider. Bunun dışında alayı mikser / blendır, matkap - spiral vb. elekt hız kontrol bulunan el aletlerini takıp çıkararak önemsemeden bir sonraki seferde kullanıyoruz yine ;).

Güvenliği elden bırakmayın, kartı sabitleyin veya dayanıklı ama iletken olmayan kutu içerisinde kullanın.

Merhaba konu biraz eskimiş ancak ihtiyacı olan arkadaşlar olabilir çalışan devre resimlerini ekliyorum faydalanabilirler tahmin ediyorum, bağlantıları buna göre yapabilirler.

Ekli dosyalar

• 20200913_142305.jpg
    20200913_142305.jpg
    282.3 KB · Görüntüleme: 199
  • 20200913_142541.jpg
    20200913_142541.jpg
    289.6 KB · Görüntüleme: 165
  • 20200913_142330.jpg
    20200913_142330.jpg
    369 KB · Görüntüleme: 209
  • 20200913_142821.jpg
    20200913_142821.jpg
    474.3 KB · Görüntüleme: 170
Slm. benim piyasadan bulabildiğim kart aeg rv-20. Bu kartta 220v'u L den mi alacağım L1 den mi? bağlantı şeması konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 67156
Merhaba konu biraz eskimiş ancak ihtiyacı olan arkadaşlar olabilir çalışan devre resimlerini ekliyorum faydalanabilirler tahmin ediyorum, bağlantıları buna göre yapabilirler.
öyle bunu arıyordum çok şükür buldum allah razı olsun nediyim elimde arçelik ve kartları vestel ve rv20 kartı vardı bunların elktirk girişi hangisi onu bulamamıştım potansiyometre nere bağlanacak örneğin fn yazan yerleremi devir değiştirmek için saygılar
mrb elimde 2 adet rv20 çamaşır makinesi kartı var. bunlardan biri eaton rv20 diğeri ise arçalik karel
birtane üniversal çamaşır makinesi motorunu hazırladığım başka bir düzenekte devri düşük olarak kullanmak istiyorum. rvkartlarla bunu yapmanın mümkün olduğunu duydum. fakat hangi uçları kullanmam gerektiği konusunda bir fikrim yok.
birtanesinin üzerindeki soketlerde şu harfler var. F-N-L1-R-E1-E2-E3-L2-CO-TA-TA
diğer karel arçelik kartta yazı yok
Bilgisi olan arkadaşlar hangi uçları kullanarak motorun devrini düşürebileceğim konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim. şimdikten teşekkürler
gerek kalmadı arkadaşlar dimmer devresi kullanmaya karar verdim
Dimmer ile devir düşünce Tork yani motprun gücüde düşer.Yük binince motor dönmez.
Merhaba elimde Profilo rv20 devir karti var çamaşır makinası motoruna bağlantılarını nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz resimde kartın üzerinde yazan harfler var denedim fakat çalışmadı simdiden teşekkürler
burada tam elindeki kartın bağlanıtları çok harika ve basit bir şekilde anlatılıyor.
bu adreste usta çok güzel anlatmış.Dikkatli izleyin .Lehim yapmasını biliyor çok basitte olsa elektronik bilginiz varsa rahat yaparsınız. RV 20 Kartın bağlantısı bu videoda çok güzel anlatılmış RV 20 bağlantısı

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kyotocu hoş geldiniz fakat aynı videoyu 5 kere eklemeye ne gerek vardı, bir defa neden yetmiyor ... Mecbur müdahale ettim, umarım reklama devam etmezsiniz ;).

@kyotocu hoş geldiniz fakat aynı videoyu 5 kere eklemeye ne gerek vardı, bir defa neden yetmiyor ... Mecbur müdahale ettim, umarım reklama devam etmezsiniz ;).
Kartdeşim reklam değil.Video bana ait değil.Ben ayrı ayrı mesajlara cevpa olsun diye bir kaç kere video linkini attım.Soruyu soran kişi diğerini görmez diye.Çünkü video çok güzel.RV 20 kartıda çok aradım ve nihayet bir yerde buldum.Herkes çok eski kart bulamazsın diyor.Bu şekilde reklam yapıyorun diye yaptığınız itham beni üzdü.Videoyu ben çekmedim.kart satan ben değilim.Bir şey icat etmedim.bende hala bu konuda arayış içindeyim.Güzel bir bilgi buldum diye sevinmiş ve bunu paylaşmıştım.Sevincim kursağımda kaldı.Neyse sıkıntı yok.Bende bilgi alır ama paylaşım yapmam.Hata yapmamış olurum.Zaten çok konuşan çok hata yaparmış.Bak yine çok konuştum pardon yazdım.

Son düzenleme:
O laf çok bilen çok yanılır ya da siyasetçilere söylenen hali biraz baska, konumuzla alakası olmadığından anmiyorum. 2 mesajınız arka arkaya birinde o aynı videoyu 3 defa diğerinde 2 defa paylasmissiniz, gormememize imkan yok resmen gözümüze sokmussunuz. Reklam derken videoyu kastettim, hız kartının piyasada oldugunu sizin uretiminiz olmadigini yıllar önce biliyorum.

Okuyanları manipüle etmeyin isterseniz mesajlarinizi geri getirebilir önceki halini gosterebilirim. İyi akşamlar dilerim.

:eek::oops:o_O:rolleyes:
O laf çok bilen çok yanılır ya da siyasetçilere söylenen hali biraz baska, konumuzla alakası olmadığından anmiyorum. 2 mesajınız arka arkaya birinde o aynı videoyu 3 defa diğerinde 2 defa paylasmissiniz, gormememize imkan yok resmen gözümüze sokmussunuz. Reklam derken videoyu kastettim, hız kartının piyasada oldugunu sizin uretiminiz olmadigini yıllar önce biliyorum.

Okuyanları manipüle etmeyin isterseniz mesajlarinizi geri getirebilir önceki halini gosterebilirim. İyi akşamlar dilerim.
Kartıda ben üretmedim Videoyuda ben çekmedim diyorum kartı üretmediğimi kabul ettinizde video için niye ısrar ediyorsunuz ve hala manüpüle etmekten bahsediyorsunuz.Ben taradfınızdan düzenlendiği için silemedim.Silin gitsin yazdığım mesajı ve video linkini.Sıkıntı yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri