Rv 20 kart hakkında

Rv 20 kartın co=15v çıkışıdır 470k pot kullanırsanız orta ayağını kenar ayağınla köprüleğin (birleştirin)).
pot un bir ayagını (CO)çıkışınna diğer ayağını E1-E2-E3 den birine (hangi devir aralıgına ihtiyaç duyuyorsanız)bağlayınız,

POT U ANAHTARLI KULLANINIZ!YOKSA ENERJİ VERDİĞİNİZDE MUTLAK MOTOR DÜŞÜK BİR DEVİRDE DE OLSA DÖNECEKTİR

Sayın Ali Ustam; ilgilendiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim, çok sağolun. Dimmerle yapmış olduğum kontrol çok verimli olmamıştı, inşallah sayenizde bu sorunu çözeceğim. Saygılar efendim...

arkadaş dimmer saglıklı ve uzun calışmaz zaten amacı aplik spot aydınlatması icndir ama piyasada 450w 650w 1000w gibi secenekler de dimmer ler var motorun büyük ihtimal 550w civarındadır sen ona uygun dimer sec ve şöyle bağla 3le4 birleştir 2le4 de enerji ver motor arcelikse soket ve fiş gurubunda harfler yazar zaten o alacagın dimmerde iki tane transistor olmasına dikkat et basarılar

Ali ustam elimde bu kart var motor bağlantılarını nasıl yapacağım konusunda
yardımcı olurmusun

DSC_0013.JPG
DSC_0014.JPG

Onu okudum ama girişler farklı bu kart iki çeşit olduğu için emin olmak istedim ilk resimde göreceğiniz gibi devir karakterleri farklı L1 L2 bu kartta yok birde son mesajda ki L1 L2 bağlantısı için yazım hatası olabilir mi diye sormuş bir arkadaş tarifi kart üzerindeki karakterler doğrultusunda yaparsanız sevinirim Teşekkürler şimdiden

F besleme girişi olmalı zira triyağa bağlı, bu konuda rus siteler var ayrıca youtubta vidyolar var.

F- Motora kontrol edilmiş gerilimi gönderir
N-karta giriş voltajı (220)
L1-karta giriş voltajı (220)
R- Boş
E1-+15 v giriş(60 devir)
E2-180 devir
E3-(800)devir
L2-yüksek devir (1000)
CO-kart +15 v cıkışı
TA-TA Tako jeneratörü (enkoder)
motor bağlantıları =_yastık uçlarından bir tanesini kömür uçlarından biri ile koprüleyiniz .boşta kalan yastık ucunu F ye ,komür ucunu (L1) bağlarsanız
tako uçlarınıda devreye bağlayın (Ta-Ta)
(CO) uçundan alacagınız 15 voltu (E1-E2_E3 L1)girişlerinden birine verirseniz motorunuz çamaşır makinalarının standardında ki devirlerde dönecektir
öyle bunu arıyordum çok şükür buldum allah razı olsun nediyim elimde arçelik ve kartları vestel ve rv20 kartı vardı bunların elktirk girişi hangisi onu bulamamıştım potansiyometre nere bağlanacak örneğin fn yazan yerleremi devir değiştirmek için saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
R- Boş
E1-+15 v giriş(60 devir)
E2-180 devir
E3-(800)devir
L2-yüksek devir (1000)
CO-kart +15 v cıkışı
motor bağlantıları =_yastık uçlarından bir tanesini kömür uçlarından biri ile koprüleyiniz .boşta kalan yastık ucunu F ye ,komür ucunu (L1) bağlarsanız
(CO) uçundan alacagınız 15 voltu (E1-E2_E3 L1)girişlerinden birine verirseniz motorunuz çamaşır makinalarının standardında ki devirlerde dönecektir

Ali ustam bu güzel anlatımınız için sağolun. Aynı şekilde AKO 546 128 kart içinde bilgilendirebilirmisiniz.ARÇ 5300e nin motor modülü. Bu kartla üniversal çamaşır makinası motorunu yaptığım şerit zımparada kullanmak istiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

R- Boş
E1-+15 v giriş(60 devir)
E2-180 devir
E3-(800)devir
L2-yüksek devir (1000)
CO-kart +15 v cıkışı
ustam bunu ben yaptım çok güzel çalışıyor ama hep sağa dönüyor .sağ sol dönmesi için hangi uçları kullanmam lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,828
Son üye
berkayerdem

Yeni konular

Geri