Rv 20 kart hakkında

Üstat eline sağlık öncelikli kırmızı olan bağlantılar nedir acaba 220 mi
220 AC dir

Elimdeki camasir makinesi motorunu salca makinesi bagliycam baglantilari nasil yapacam bilmiyorum lutfen yardimci olabilirmisiniz..
20210621_184515.jpg
20210621_184455.jpg
20210621_184621.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konu eski ama hala bilgi sahibi olmak isteyenler için not düşeyim. Kartınızın triacı yanmış.
Diğer taraftan konuda soft start sorusu yanıtsız kalmış. Eğer rv20 niz Tda1085c entegresi kullanıyorsa ki büyük ihtimaldir, bu işi entegrenin 6. Nolu pini yapar. Datasheetinden gördüğüm kadarı ile 6 nolu pinin toprağa çekilmesi (sanırım bu entegrenin 8 nolu pini oluyor) soft startı kaldırır. Bu durumda elinizdeki motor çok kısa süre içinde maksimum devre ulaşır.

Bu motor seri motordur ve seri motorlar yüksek hız ama düşük tork özelliklidir. Bu nedenle dimmer gibi geri besleme kullanmayan devrelerle yeterli ve sabit tork alınamaz. Ayarlanan hız yüke bindiği anda hemen düşer. Bu sebeple ki elin oğlu motora devir sayacı koymuş. Her bir devirde 8 puls ürettirmiş. Bu pulsler sayılarak devrin düştüğünü anlayıp ona göre motorun voltajını arttırmış. Bunu da entegrenin 12 nolu pininden okumuş.

Babam saolsun adama söz verdim eski beko çamaşır makinesini iot son model makinaya çeviricem diye demek burada da tecrübe paylaşmak nasipmiş. Sadece kart değil tüm sistem için sorusu olan arkadaş olursa da yardımcı olmaya çalışırım.
6 ile 8. Bacağa olduğu gibi, kart üzerinde köprü mü atmak gerekir? Yoksa 6. ve 8. bacağı karttaki yoldan ayırıp mı köprülemek gerekir?

Merhaba elimde auer marka çamaşır makinası motor kontrol kartı var sanırım sayfa 6 56. Yorum daki kart ile benzer ölçüde mümkünse bu kart içinde aynı bağlantıları yapmamda sakınca olup olmadığı hakkında tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20230413_144404.jpg
    20230413_144404.jpg
    266.5 KB · Görüntüleme: 10

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular