Rv 20 kart hakkında

dodo4132

Üye
mrb elimde 2 adet rv20 çamaşır makinesi kartı var. bunlardan biri eaton rv20 diğeri ise arçalik karel
birtane üniversal çamaşır makinesi motorunu hazırladığım başka bir düzenekte devri düşük olarak kullanmak istiyorum. rvkartlarla bunu yapmanın mümkün olduğunu duydum. fakat hangi uçları kullanmam gerektiği konusunda bir fikrim yok.
birtanesinin üzerindeki soketlerde şu harfler var. F-N-L1-R-E1-E2-E3-L2-CO-TA-TA
diğer karel arçelik kartta yazı yok
Bilgisi olan arkadaşlar hangi uçları kullanarak motorun devrini düşürebileceğim konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim. şimdikten teşekkürler

gerek kalmadı arkadaşlar dimmer devresi kullanmaya karar verdim

bende tavsiye olarak Bir lamba karartma devresi yani Dimmer kullanmanı önerecektim ama neyse sen olayı çözmüşün..:) birde bildiğim kadarıyla hız kontrol kartı ile motorun devrivi ayarlamak zor olurdu devresini iyi bilmen gerekirdi bunu çözene kadar bir dimmer en basit yoludur..

Kolay gelsin..

rv 20 hız kontrol uygulanmasını istiyorsanız ben size yardımcı olurum

Arkdaşlar TCA785 bu yapıyo .. dimmer biraz motoru sağlıklı kontrol etmez .. kalkış kontrolü alternans tetiklemesi felan sıkıntılı olur i
biraz düzgün olsun istiyor iseniz phse control olarak arayın farklı çözümlerde var

Merhaba arkadaşlar konuyu biraz hortlatmışım ama yardımınıza ihtiyacım var.Elimde rv 20 çamaşır makinesi kartı var. Bu kart ile hız ayarı yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Saygılarımla.

Merhaba arkadaşlar konuyu biraz hortlatmışım ama yardımınıza ihtiyacım var.Elimde rv 20 çamaşır makinesi kartı var. Bu kart ile hız ayarı yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Saygılarımla.
F- Motora kontrol edilmiş gerilimi gönderir
N-karta giriş voltajı (220)
L1-
karta giriş voltajı (220)
R- Boş
E1-+15 v giriş(60 devir)
E2-180 devir
E3-(800)devir
L2-yüksek devir (1000)
CO-kart +15 v cıkışı
TA-TA Tako jeneratörü (enkoder)
motor bağlantıları =_yastık uçlarından bir tanesini kömür uçlarından biri ile koprüleyiniz .boşta kalan yastık ucunu F ye ,komür ucunu (L1) bağlarsanız
tako uçlarınıda devreye bağlayın (Ta-Ta)
(CO) uçundan alacagınız 15 voltu (E1-E2_E3 L1)girişlerinden birine verirseniz motorunuz çamaşır makinalarının standardında ki devirlerde dönecektir

Herkese selamlar,
Edirne den bir ariciyim, ismim ali. Yaptigim santrfuj/bal sagim makinasina bir motor takmak istiyordum ve universal 580w bir arcelik camasir mak. Motoru kullanacagim. Sitenizi uzun zamandir takipteyim ve rv20 kartinin kullanimi buradan ogrendim. 100 ile 500 devir araliginda makina devri ariyorum. Kasnakla motorun 10000 devrini 600 e dusurdum. Simdi 100 ve 600 arasi elektronik surus ariyorum. Bu karta potansiyometre takabilir miyim? Mumkunse, hangi uclara takailmali ve potansiyometrenin gucu Ne olmali? alfa romeo nun yukarida verdigi semada, 15 voltun E1, E2, ve E3 e ilaveten L1 e verilecegi belirtilmis. 'L1' kisminda yazim hatasi olma ihtimali var mi? Soz konusu uc 'L2' olabilir mi? Yanitlarsaniz memnuniyet duyarim.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri