Rusya`da nükleer mühendislik okumaya (akkuyu ngş aş) hak kazandım(yardım... )

albaytrex

Üye
MERHABALAR...

SİZLERİN BU KONUDA Kİ GÖRÜŞLERİNİ ALMAK İSTEDİM.. BİR KAÇ GÜNE KARAR VERMEM GEREK...
KTÜ de 2. SINIF ELEKTRİK ve ELEKTRONİK OKUMAKTAYIM.. GEÇENLERDE SINAVA GİRDİM VE RUSYA DA EĞİTİM GÖRME HAKKI KAZANDIM.. OKUDUKTAN SONRA MERSİN DE ŞUAN NÜKLEER SANTRAL KURULUYOR.. ORADA ÇALIŞACAĞIM..

NE YAPMAM GEREK GİTMELİ MİYİM?

BENDEN BU BELGELERİ İSTİYORLAR:Prosedür AKKUYU NGS A.Ş.

BURADA DA BİR KAÇ BİLGİ VAR:RUSYA`DA NÜKLEER MÜHENDİSLİK ALANINDA EĞİTİM PROGRAMI SINAV DUYURUSU AKKUYU NGS A.Ş.

LÜTFEN BU KONU HAKKINDA YARDIM EDİNİZ... BU KONU HAKKINDA GERÇEKTEN BİLGİ SAHİBİ İSENİZ 05448649406 NO YA ÇAGRI ATMANIZ YETERLİ.. SİZE ULAŞIRIM...

Kardeşim konu hakkında bilgim yok ama, Yerinde olsam bir an bile tereddüt etmeden giderdim. Memleketimizin siz ve sizin gibilere ihtiyacı var...

Teşekkürler şuan araştırıyorum.. Kesin kararımı vermedim henüz.. Kararsızım biraz..

Benimde konu hakkında bilgim yok ama aklımdan geçen şu; memlekette fazlasıyla elektrik elektronik mühendisi var ama nükleerle ilgili pek kimse olduğunu sanmıyorum yani az olan değerlidir, birde biraz severek yapabileceğin bir işse fırsatı değerlendirmek lazım, kendine güveniyorsan ben okur bitiririm diyorsan bence iyi bir fırsat.

Sizleri ilerde hangi statüde istihdam edecekler.Söylendi mi?Birde eğitiminiz su anki eğitim süreniz +4 yıl mı olacak?gittiğinizde tüm giderler mi yoksa kısmi giderler mi karşılanacak?ve daha bir çok soru.Bunların cevabını almadan bence gitme....

Daha 19 yaşındasın. Mezun olduğunda 24 yaşında olacaksın. İyi maaşla, iş garantili ve en önemlisi de Türkiye'de ilklerden olacaksın. Ben olsam hemen giderdim.

okuyacagın bölüm senin hayatını kurtarır.
hadi diyelim okulu bitiremedin rusça ögrenmiş olursun..
diyelimki rusçada ögrenemedin ...
devletin kaynakları ile rusyada tatil yapmış olursun :)
diyelim ki okulu bitirdin Türkiye nin ilk nükleer sistemleriyle ugraşan insanlardan olursun.
elektrik bölümü eskiden beri var önemli olan ilkleri başarmak...!
bence sen rusyaya gitmek için hazırlıklarını yapmaya başla :D

son olarak sen şimdi 2. sınıftasın okulu dondurursun deneme yılı olarak rusyaya gidersin
sonra baktın ki gerçekten çok büyük avantajları var o zaman devam edersin baktın olmuyor
geri gelip üniversitene devam edersin. sadece 1 yıl kaybedersin ama bence deger :)

sen oraya git gör bak bakalım havalar nasıl neler oluyormuş vb. sonra bize yaz :D

bence gayet güzel ve ayrıcalıklı bir iş imkanı. Düşünme bile derim.

Hatırladığım kadarı ile eğitimi aldıktan sonra belli bir süre 10 yıl(tam bilmiyorum) kadar filan çalışma mecburiyeti vardı

Pek düşünülecek bir yanı yok gibi,eğer özel sebeplerden Türkiye'de kalman gerekmiyorsa kardeşim ben olsam giderdim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri