Rus işi 15 yıllık motor kondansator uçları

değerli meslektaşlar
ukraynadan yazıyorum sizlere elimde yardımcı sargılı 1 motor var kondansatorlü kondansatorlü 4 mf koondansatore sahip .motorda kırmızı - mavi - beyaz uçlar var kırmızı pembe olabilir bu motorun hangi iki ucu arasına kondansator bağlamalıyız ?daha önce karşılaşan oldumu bu renklerle

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Renklerin bir anlamı yok , digital avometre ile kablolar arasındaki direnç değerlerini ölçmelisiniz. Fotoda merkezkaç anahtarı yok farzedin; yardımcı sargının direnci , ana sargı direncinden daima büyük ölçülmelidir. Atıyorum; ana sargı 5ohm, yardımcı sargı direnci 7 ohm , kondansatör uçarını ölçme için söküp o uçlar arası direncte 5+7 =12 ohm ölçülmelidir. Bu mantıkla çözüm bulabilirsiniz.
1599094142538.png

Anladığım kadarıyla dual kapasitor yani iki kapasitor bir arada yani tek çıkışlı bir adet kondansator takamazsınız aynı kondansatoru bulunduğunuz yerden temin edip takmak daha mantıklı(kondansor ayaklarında nereye bağlanacağı bir ihtimal yazabilir

Son düzenleme:
Ustam sorunum tam da o elimde ölçü aletim yok. Bu eski tip çamaşır makinesi üzerinden çıktı

Ölçü aleti ile omaj ölçmeden bulamazsınız.

Ya sökülen cihazın şeması olacak yada o motoru bilen biri olacak.

Elektrikçiye gitmenizde fayda var, hem (kablo anhtar fiş vb.) gerekli başka bağlantıları da gerçekleştirir

Anladığım kadarıyla dual kapasitor yani iki kapasitor bir arada yani tek çıkışlı bir adet kondansator takamazsınız aynı kondansatoru bulunduğunuz yerden temin edip takmak daha mantıklı(kondansor ayaklarında nereye bağlanacağı bir ihtimal yazabilir
kl,ma motoruny sormadımki :

kl,ma motoruny sormadımki :

Ne için sorduğunuzu anlamak için müneccim olmak lazım çünkü hangi cihaz ile alakalı yazmamışsınız. Verdiğim örnekler temel elektrik devreleriyle alakalı sizin sorunuzun cevabı da orada motor sürümünde kapasitör kullanımı ve bağlantılarını videodan çözebilecek elektrik bilgisine sahip olduğunuzu düşünmüştüm, siz en iyisi elektrikçi / teknisyen çağırıp işinizi halledin. Bu seviyede elektrik şakaya gelmez.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri