rulman

metinata

Üye
çin malı rulmanların vastı veya iyisi yok mu? en az ORS ayarında bir şey
çin malı marka önerecek ( tecrübe ile sabit bizzat kullanan ) var mı?

tşk.

bütün malları dandik mi bu adamların hiç iyisi yok mu?

Sen rulmani birak gecen gun emis motoru ariza yapti soktum bir baktim siemens kontaktor 3tf 30 00a 0 adamlar iyice azitmislar daha bir hafta calismadi hemen komple degistim
Siemens sin boyle bir modeli yok :))))

Eskiden Napolyon'un söylediği gibi "Ucuz alacak kadar zengin değilim" sözünü "Ucuz Çin malı alacak kadar zengin değilim" ile değiştirmek herhalde yanlış olmayacaktır kanısındayım.Çin malları genelleme yapılırsa verdiğiniz paraya göre kalitesiz ve ömürsüz çıkmaktadır,ama bu tüm Çin mallarının kalitesiz olduğu da demek değildir.Satın alırken ödenen bedelin tam karşılığını aldığımız ve tamamen danışıklı yapılan siparişlerle para ile orantılı kaliteli ürünler de ithal edilip ülkemize girdiği bir gerçektir.Bunların haricinde(Özel siparişlerin dışında) olanları ancak belirli sürelerde deneme-yanılma yöntemiyle yaşayarak,deneyerek kalitesi ve uzun ömürlülüğü konusunda iyi bir fikir sahibi olabilmemiz tamamen kendi deneyimlerimiz,tecrübelerimizle ilişkilidir.Otomobilimde,2 kat pahalı bile olsa asla Çin malı yedek parça şimdiye kadar kullanmadım.Sözgelimi, Bosch marka 90(Kısa huzme)-100(Uzun huzme) watt.lık xenon far ampulleri(Mavimsi beyaz ışık filtreli,flamanlı=telli tip) araç muayenesinden kolayca yapılan far ayarı sayesinde rahatlıkla geçebilirken,daha ucuz olan Çin malı çakma xenon far ampüleri hiç bir şekilde geçmemekte,araç muayenesinde takılıp kalmaktadır.

çin malı rulmanların vastı veya iyisi yok mu? en az ORS ayarında bir şey
çin malı marka önerecek ( tecrübe ile sabit bizzat kullanan ) var mı?

tşk.
Nerede kullanacağın önemli arkadaşım vede boyutlar, eğer yüksek devir ve sıcaklık varsa SKF yada fag dan şaşma demir
ama basit uygulamalar için tüm cin malrını kullanabilirsin ama hindistan olmamasına dikkat et... :)
daha ayrıntıl bilgi istiyorsan bana detay verirsen yardımcı olabilirim.

6312,
devir ve sıcaklık çok yüksek değil. max 2000 d/dak.max 60 C
genelde ORS kullanmaya çalışıyorum nadiren URB. eksenel yükü olan bir dişli kutusu.
çin malı rulman fiyatı öneriyorlar neredeyse 1/3. güvenmediğim için şimdiye kadar almadım.

bence 6312 için devir ve ve sıcaklık yüksek
Çin malını hiç düşünme arkadaşım.

üstad benim fikrim işi hiiç riske atmamak hatta önemli markaların sahtelerinin olabileceğinden alınan yer bile bence çok önemli...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri