Rulman

zanyar

Üye
merhabalar...
6000 serili rulmanlarda max. c boşluğu ne olmalıdır

kullandıgın makina hassasiyetine göre c boşlugu degişir.hormal boşluk c3 tipi rulmanlardır

c boşluğu ne anlam ifade ediyor?

Slm Arkadaslar ben mekatronık bolumu ıle ılgılı soru sormak ıstıyorum dogru yerdemıyım ? ;)

rulmanlarda çalışma şartlarına göre belirlenmiş bilye ile çemberi arasındaki boşluktur

slm arkadaslar rulman ıc cap hesabını rulman uzerındekı son2 rakamı bes ıle carparak bulabılıyoruz (konık olanlar harıc ) pekı dıs capı bulabılıyormuyuz acaba

slm mehmet bey onlıne ıken su sorumla ılgılı bı yorumunuz varmı

rulman seçimi yaparken mororun devrine ve bulunduğu ortama göre yapılmalıdır örneğin 2800 d/k bir motora c3 rulman takılmalıdır :)

Elektrik motorlarına devir gözetmeksizin c3 boşluklu rulman takılmalıdır eğer rulmana kendiniz yağ koymak isterseniz rulmanı 2rsr olarak almalısız örnek:6310 2rsr c3 fag rulman rulman yaĞ kapaklari sÖkÜlÜp takilabİlİr.1000rpm ve daha dÜŞÜk devİrlerde molykote br2 plus 1500rpm ve Üzerİ devİrlerde power up gres yaĞi kullaniyorum ve daha daĞilan rulman yok rulman takarken rulman isitma cİhazi İle rulmani 80 dereceye kadar isitip o Şekİlde takmak rulman İÇİn Çok Önemlİ ÇekİÇ İle zorla Çakmamak gereklİ

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri