Rulman Isı Ölçer Yardım !

Arkadaşlar iyi günler,

Bir endüstriyel tesis için rulman ısı ölçer kullanmam gerekiyor. mesafe 400 m den fazla. Forumda arama yaptım PT100 lerden bahsedilmiş. PT100 ler buna uygun mudur? Ölçümü nasıl yapmam gerekiyor? Rulmana montaj nasıl olacak ? PLC bağlantısı ile sıcaklık izleme imkanım olabilir mi?

Bilgilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Burada PT100'de kullanabilirsin ama montaj açısından biraz sıkıntı olabilir.
Rulmanlar durduğunda mı ölçüm alınacak yoksa dönerlerken mi ??

Pt100 kullanabilirsin anladığım kadarıyla rulman yatağının uygun bir yerine monte etmen gerekir buna uygun piyasada dişli montaja uygun pt100 ler var bir adet de ısı ölçer bağlayarak ısı ölçersin.ısı ölçerin set değerleri var istediğin değerde cıkış alıp isdediğin cıhazı kontrol edebilirsin.kolay gelsin

400 mtre mesafede hata oranı ne olur onu bilemiyorum

Pt100 kullanabilirsin anladığım kadarıyla rulman yatağının uygun bir yerine monte etmen gerekir buna uygun piyasada dişli montaja uygun pt100 ler var bir adet de ısı ölçer bağlayarak ısı ölçersin.ısı ölçerin set değerleri var istediğin değerde cıkış alıp isdediğin cıhazı kontrol edebilirsin.kolay gelsin

Hocam rulman yatağını delecek miyim ? Delersek rulmanın yağlaması sıkıntı olabilir...

Benim bildiğim kadarıyla pt 100 4 tell max aralık 150 metre.Eğer ki kullanacaksan omaj farkıyla ölçülen değerin farkı gerçek değeri verecektir..

Arkadaşlar iyi günler,

Bir endüstriyel tesis için rulman ısı ölçer kullanmam gerekiyor. mesafe 400 m den fazla. Forumda arama yaptım PT100 lerden bahsedilmiş. PT100 ler buna uygun mudur? Ölçümü nasıl yapmam gerekiyor? Rulmana montaj nasıl olacak ? PLC bağlantısı ile sıcaklık izleme imkanım olabilir mi?

Bilgilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Karizmatik, aşağıdaki linkte Keyence Marka Dijital Infrared Sıcaklık sensörümüz var, 1350C ve 500C olmak üzere 2 model mevcut, üzerinde mevcut lazer pointer la ölçüm yapacağın yeri gösteriyorsun 10-15ms tepki süresi var. Ayrıca Sensörün Kafası ve Amfi Ünitesi ayrıdır, sıcaklığı amfi ünitesinden dijital olarak görüp, istediğin değerlere set edebilirsin, kontak çıkışı alabilirsin. Linkten bir incele, istediğin böyle birşeyse yardımcı olayım.
FT Serisi - - ENTEK OTOMASYON
Non-contact Temperature Sensor- KEYENCE AMERICA

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri