RSview 32 Works hakkında yardım (Arıtma Tesisi)

iutku

Üye
Merhaba, arıtma tesisi işletmemizde Allen-Bradley PLC-5 ve Scada programı olarak lisanslı RSview32 Works 6.4 kullanıyoruz. Programın yüklü olduğu PC eskidiği için yenileme niyetimiz var. Mevcut HMI programını çalıştırabilecek RSview32 yüklü güncel bir PC temin etmek istiyoruz. Elimizde bulunan eski PC'miz ile PLC arasındaki iletişimi sağlayan kablo sanırım DH+ olarak adlandırılıyor. Buna bağlı olarak aklıma takılan bir kaç soru var;

1) Yeni PC'de DH+ kablo yerine Ethernet kullanmak istiyoruz. Bu kabloyu kullanmamıza mani bir durum varmıdır?

2) Bir ucunda dh+ çıkışı diğer ucunda ethernet çıkışı olan, kullanabileceğimiz Converter türü bir cihaz varmıdır?

3) Bildiğim kadarıyla RSview32 7.6 Windows 7 işletim sistemi ile çalışmakta, tesisteki HMI programı ise RSview32 6.4 ile çalışıyor, mevcut programı yeni sürümde çalıştırabilirmiyiz ?

4) Böyle bir PC'yi toplamada hizmet ve teklif verebilecek arkadaşlar var mıdır?

Arıtma tesisimiz İstanbulda olup belediyeye bağlı bir kamu kuruluşudur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ederim, İyi günler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,
Güncel bir PC ye RSview32 yi yükleyebilir ve DH+ ile yine haberleşebilirsiniz. Ethernet kadar olmasa da işinizi görüyorsa DH+ ile devam edebilirsiniz.
1- PLC-5 model CPU nuz da Ethernet bağlantısı varsa kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.
2- Evet böyle Cihazlar vardır, AB Ethernet/IP Gateway to PLC-5 on DH+ vb. şeklinde ve daha da bulabilirsin.
İlgili distribütör doğru cihazın seçiminde ve devreye almada size ücretsiz yardımcı olacaktır.
3- RSView32 7.6 internette kontrol ettim işletim sistemi olarak XP SP 1-2-3 ile çalışabiliyor gördüğüm kadarıyla. (Not V 7.6 da lisans yükleme işlemi factory talk yazılımı ile sağlanıyor olabilir.)
V7.6 ya geçince projeniz upgrade olacak ve düzgün çalışacaktır diye düşünüyorum. Zaten böyle de olmalı...
4- Böyle bir PC'yi toplamada bu forum ile buradan sana yardımcı olabilirim. :)