rs232-rs485 oem/ppı kablo hakkında

i.sinaplı

Katılımcı Üye
merhaba arkadaşlar, elimde s7_200 var buna yazılım atmam için haberleşme kablosu lazım,elimde birbaşka marka olan MOELLER'inZB4-501-UM1 rs232-485 haberleşme kablosu var ama ben bunun ucundaki rs485 soketini iptal edip rs232 dişi soketi bağlayabilirmiyim,bağlanıyorsa nasıl bağlıyıcam araştırdım ama pek fazla sağlıklı bilgi alamadım yardımlarınızı bekliyorum sizden

rs232-rs485 haberleşme kabloSUnun resmini de ekliyorum..

Ekli dosyalar

• rs232-rS485.jpg
    rs232-rS485.jpg
    92.4 KB · Görüntüleme: 244
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hocam s7-200 üzerindeki port 3pin data + 8 pin data - baglayacaksın

servo 05 ama konvertörden 4 tane kablo geliyor,bu kablonun ikisi boşta kalacak ozaman bu moellerin haberleşme kablosu uyum sağlar dimi s7_200e

s.a moellerin çalışma gerilimini bilirsen vede rs 485/ rs 232 ise baglantıyı saglarsın
s 7 200 port 3pin data + 8 pin data - 7 pin +24v 2 pin - ben delta marka converter
ile baglanıyorum besleme gerilimini plc portundan aldım eger 24 v uygun ise moeller için geriye data uclarını bulmak kalıyor buyuk ihtimalle baglanman lazım moellrin
plc ye baglanma ucunun semasını bulursan uyarlamak cok daha kolay olacaktır
birde su var bu cihaz haberlesme hızını totmatik mi ? algılıyor ayarlanabiliyor mu ?
yada sabit bir hızla mı? haberlesiyor

Esselamu Aleyküm

Resimlerde gerekli pin bağlantıları var. Moellerin kablosunu kesme ucuna elektronik malzeme satan bir yerden dişi soket al araya ufak bir aparat yap.

moeller.JPG

s7200.JPG

smyomekatronik ve karanlık61 ve servo 05 çok tşkr ederim Allah razı olsun

Ve Alekum Selam Emeğine sağlık arkadaşım.Aydınlatıcı oldu.

s.a arkadaşlar pc/ppı kabloyu pc ye bağladığımda port could not be opened or is bein used by another application diye hata mesajı veriyor.pc ile plc haberleşmiyor ne yapmam lazım acaba,,

rs 232 kablomun 3nolu ucuna data +,8nolu data(-)7.pine 24 volt 2,pine ise - verdim yalnız 24 voltluk beslemeyi plc güç kaynağı üstünden alarak rs 232'ye verdim.
ne yapabilirim çok uğraştım ama yapamadım.

şef112 resimli anlatmaya çalıştım bu şekilde bağlantıları kontrol et. 2 nolu pinin ne işine yaradığını bilmiyorum. şef112 devrenin yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafını çekebilme imkanın varmı.

egzantrik1453 elimde moellerin kablo şeması yok fakat forumda siemens için kablo şeması yayınlamıştım, bu devreyi deneyebilirsin.

baglanti.JPG

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri