RS232 den RS422/485 Çevirici

arkadaşlar forumda epeyce araştırdım fakat doyucu bilgi bulamadım.
http://www.telkolink.com/downloads/SW485C.pdf bu linkteki çevirici plc lerde iletişim için kullanılabir mi?bu snp denen bağlantı rs 422 değilmidir? kafam karıştı.en dogrusu bağlatı kurmak istediğin plc ge fanuc 90 30 nasıl bir kablo olmalı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Açıkcası verdiğiniz linki inceledim lakin SNP hakkında bir şey bulamadım fakat internetten biraz araştırdıktan sonra karşıma SNP hakkında şöyle bir bilgi çıktı içinde ki bir kısımda (1.2.1.3) sizin istediğini rs çevirici hakkında ufak bir bilgi içermektedir isterseniz bir göz atın.SNP anladığım kadarıyla özel bir tip PLC yada Panel için oluşturlmuş haberşeme protokolü.

http://broadwin.com/downloads/pdf/GE_90_Serial.pdf

Saygılarımla

arkadaslar rs422 veya rs485 le hıc ugrasmadan en basıt donusturucuyu alıp takın,hatta kendınız yapın.bende sızın gıbı nedır bu rs485 dıyıp duruyordum.rs485 ın tek avantajı uzun mesafelı haberlesmeyı saglayabılmesı(1200 metreye kadar.) rs232 den farkı ne dersenız twsıd paer denen yanı bırbırıne dolanmıs cıftlı kablo kulllanılmasından dolayı kablo uzerıne bınecek parazıtler her ıkı kabloyada bınecegınden bunu yanlıs data olarak algılamıyor.yanı a ve b ucları arasındakı potansıyel farkı data oluyor.her ıkı kabloyada cok fazla parazıt bınsede aradakı fark sıfır olacagından yanlıs data olarak kabul edılmıyor.kendınız yapacam dersenız bır tane rs232 entegre ve bır adet rs485 entegreyı bırbırıne baglayarak cok basıt olarak datayı ıletebılırsınız.burda rs485 ın yaptıgı hıcbır ıs yoktur.sadece uzerıne gelen bılgıyı degısık voltaj sevıyesıne cekerek karsı tarafa gonderır.alıcı taraftada mutlaka rs485 olması gerekır.
kolay gelsın selamlar.

Telkolink'ten linkini verdiğin SW485C cihazın, normal RS232-Rs485 veya RS232-RS422 çeviricilerden tek farkı, RS232'den hem RS485'e hem de RS422'ye dönüştürme yapabilmesi. Ayrıca Optik izolasyonla surge protection yapabilmesi.
İstersen alıp dene, pahalı bişey değildir zannımca

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri