RS 550 dc motor için adaptör seçimi.

yunus koç

Üye
Katılım
19 Tem 2017
Mesajlar
2
Puanları
1
Yaş
28
Merhaba bir 14.4v luk şarjlı vidalamanın pillerini çıkartıp adaptör ile kullanmak istedim böylece kesintisiz kullanma imkanım olacaktı ancak denemiş olduğum 19v-3a/4a (laptop adaptörü) , 12v-800ma/1a/2a
8sıradan adaptörler) adaptörler olmak üzere çeşitli adaptörlerdi ancak bu adaptörler ile motor bir dönüp bir durmak üzere kesintili olarak çalıştı. Bu şarjlı tornavidayı en verimli çalıştıracak adaptörün volt-amper değeri kaç olmalı ve bir dc motorun bu şekilde tekleyerek çalışmasındaki esas sebep nedir? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
Not: Motor arızalı değil ayarlı güç kaynağım ile gayet sağlıklı çalışıyor.
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

-Acemi-

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
4 Ağu 2007
Mesajlar
2,909
Puanları
720
Trafolu güç kaynaklarına bakmanızı öneririm. Küçük akım değerli güç kaynakları ile şarjlı matkabı sağlıklı şekilde kullanamazsınız.

Saygılar....
 

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
121,741
Mesajlar
858,283
Kullanıcılar
437,717
Son üye
Semaozturk

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Üst